Staszów, Oleśnica, Rytwiany. Porozumienie które pozwoli na rozwój

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Ważny dokument podpisany! Porozumienie pomiędzy gminą Staszów, Oleśnicą i Rytwiany w sprawie współdziałania celem realizacji Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego przedwczoraj zostało oficjalne zawarte. Wspólnych planów do realizacji jest wiele. Mowa o m.in. budowie ścieżek rowerowych, rozwoju turystyki oraz promocji całego staszowskiego regionu.

Podpisane porozumienie pozwoli trzem samorządom na wspólne pozyskiwanie środków finansowych w nowej unijnej perspektywie finansowej, co jak przedwczoraj podkreślali samorządowcy przyczyni się nie tylko do rozwoju okolic Staszowa, ale również całego województwa świętokrzyskiego.


Według burmistrza Staszowa, podpisanie tego ważnego dokumentu stanowi dobry krok w stronę rozwoju, który przez wspólne inicjatywy pozwoli sięgnąć po dodatkowe pieniądze na istotne inwestycje.


Przy wspólnym działaniu samorządów potrzebne jest również wsparcie ze strony parlamentarzystów jak również z okolicznymi przedsiębiorcami i firmami. Jako dobry przykład współpracy burmistrz Staszowa podał Eneę Elektrownię Połaniec, która jest istotnym partnerem w projektach inwestycyjnych.


Burmistrz Oleśnicy, Leszek Juda podczas podpisania porozumienia zwrócił uwagę na to, że porozumienie pozwoli połączyć siły i zwiększyć potencjał przedsiębiorczy samorządów. 
Burmistrz Oleśnicy przypomniał również o pomyśle wykorzystania terenu po kopalni w Grzybowie, który teraz można wspólnie zrealizować.


Wójt Rytwian, Grzegorz Forkasiewicz zauważył natomiast, że przez wiele lat samorządy z regionu staszowskiego były pomijane przy rozdawaniu środków zewnętrznych. 


Poseł Krzysztof Lipiec tuż przed podpisaniem porozumienia podkreślił, że to dobra inicjatywa, która z pewnością podniesie atrakcyjność inwestycyjną i wpłynie na rozwój przedsiębiorczości. 


Anna Krupka, wiceminister kultury i sportu, która uczestniczyła online w podpisaniu porozumienia, podczas swojej wypowiedzi powiedziała, że to ważny dzień dla Staszowa, Rytwian i Oleśnicy. 


Marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski powiedział, że cały potencjał środków finansowych jest teraz w zasięgu świętokrzyskich samorządów. Jak podkreślił do świętokrzyskiego wpłynie większa pula środków finansowych w porównaniu za latami poprzednimi. 


Podpisanie porozumienia to jedno. Teraz przed trzema samorządami czeka kolejne wyzwanie, którym jest opracowanie wspólnej strategii, która pozwoli plany zamienić w realne działania. Podpisanie porozumienia odbyło się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Staszowie.

 

Karol Obitko | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe