SANDOMIERZ: Przełom w radzie miasta? Burmistrz z PO lobbuje Krzysztofa Szatana z PiS na przewodniczącego rady

SANDOMIERZ: Przełom w radzie miasta? Burmistrz z PO lobbuje Krzysztofa… Fot. Telewizja STV.PL Krzysztof Szatan, radny Sandomierza z Prawa i Sprawiedliwości przed jednym z nagrań w studio Telewizji STV.PL

Podziel się:

Oceń:

Szykują się rewolucje w Radzie Miejskiej w Sandomierzu. Jak wynika z głosów jakie docierają do naszej redakcji niebawem dojdzie do zmiany na stanowisku przewodniczącego Rady Miasta, co w konsekwencji będzie oznaczać zmianę sił w radzie. Dotychczasowego szefa rady Wojciecha Czerwca na stanowisku ma zastąpić jeden z czołowych przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Szatan.

Do tej pory Wojciech Czerwiec stał na czele koalicji kilku komitetów wyborczych. Zapytany przez naszą redakcję o zaistniałą sytuację odmówił komentarza w tej sprawie, tłumacząc się, że są to jedynie plotki. Według Wojciecha Czerwca do tej pory nie wpłynął żaden oficjalny wniosek w tej sprawie.

- Na dzień dzisiejszy żaden oficjalny wniosek o odwołanie przewodniczącego nie wpłynął. Na razie to są plotki. Jak wpłynie odpowiedni wniosek, wtedy możemy rozmawiać. Na dzień dzisiejszy tak jak mówię wniosek nie wpłynął, więc nie będę komentował jakichś tam plotek – powiedział nam w rozmowie telefonicznej Wojciech Czerwiec.

Branym pod uwagę na stanowisko nowego przewodniczącego rady jest stojący na czele klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Szatan. Jak dowiedziało się Radio Kielce, na ostatnim spotkaniu z koalicjantami, taką zmianę na stanowisku przewodniczącego zaproponował sam burmistrz Marcin Marzec. Krzysztof Szatan w rozmowie z naszym dziennikarzem jednak przyznał, że osobiście takiej propozycji nie usłyszał i do tej pory nie odbył w tej kwestii żadnych rozmów. 

- Wprost nie było rozmowy, nie mieliśmy jeszcze okazji porozmawiać. Taka propozycja podobno padła na ostatnim spotkaniu koalicji, ale mnie tam nie było – wyjaśnia Krzysztof Szatan.

Jak dodał Krzysztof Szatan zmiana na stanowisku przewodniczącego i zmiany w radzie mogą przyczynić się do rozwoju Sandomierza. 

- Tu nie chodzi o moją osobę, tu brane pod uwagę jest dobro miasta, dobro mieszkańców. Wspólnie będziemy starać się otworzyć Sandomierz na nowe, troszkę inne inicjatywy. Będziemy wspierać inne rozwiązania jakie będą się pojawiać. Ostatni czas pokazał, że wiele w Sandomierzu dobrego się dzieje – powiedział Krzysztof Szatan.

Jak udało nam się ustalić funkcja wiceprzewodniczącego miała zostać zaoferowana radnemu Andrzejowi Bolewskiemu. O komentarz w tej sprawie podczas rozmowy telefonicznej postanowiliśmy zapytać samego zainteresowanego, który stwierdził, że oficjalnie o propozycji nic nie wie, ale nawet jeśli taka propozycja się pojawi odmówi, ponieważ nie jest nią zainteresowany. Jak mówi woli działać dla dobra Sandomierza z perspektywy radnego. 

- Ja w zasadzie przez prawie 40 lat w samorządzie wszystkie funkcje pełniłem. Ja naprawdę nie jestem {nie ładnie to powiem} zainteresowany. Pierwszy raz słyszę taką propozycję na ten temat. Jestem radnym i pełnię też funkcję prezesa spółdzielni mieszkaniowej. Z takiego punktu widzenia chce wspierać dalszy rozwój Sandomierza oraz wszystkie inicjatywy i  pomysły związane z miastem – wyjaśnił Andrzej Bolewski.   

Jak poinformowało Radio Kielce: „Według nieoficjalnych informacji, nowa większość oprócz członków klubu PiS opierałaby się na czterech radnych burmistrza Marcina Marca. W wyborach samorządowych startował on z listy niezależnej, popieranej przez Platformę Obywatelską i Polskie Stronnictwo Ludowe. On sam jest członkiem PO. Większości w radzie miałoby poprzeć jeszcze kilkoro radnych, z którymi prowadzone są rozmowy indywidualne na ten temat”.

O komentarz w tej sprawie chcieliśmy poprosić również burmistrza Sandomierza Marcina Marca, jednak nie odbiera od naszej redakcji telefonu. Kilkakrotne próby dodzwonienia się skończyły się niepowodzeniem. 

Jak na razie nikt oficjalnie tych informacji potwierdzić nie chce. Z pewnością więcej na ten temat dowiemy się podczas zbliżającej się sesji absolutoryjnej, która ma się odbyć 23 czerwca o godzinie 10.00.

 

 

Piotr Andryka | [email protected]

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
De Sade
De Sade 12.06.2021, 23:38
To jest kompromitacja Sandomierza, Urzędu Miasta, Rady Miasta, Burmistrza. Nie mają żadnych zasad, ideałów. Sprzedać się tylko potrafią.
znajomu
znajomu 11.06.2021, 10:10
Nic się nie zmieniło w tej "dworskiej służbie" burmistrza w Sandomierzu od lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Wtedy to grasująca banda za przyzwolenie ówczesnej policji, prokuratury i sądu dwukrotnie wybijała nam szyby w mieszkaniu. Kierowała telefoniczne bandyckie groźby karalne z ich bezpośredniego numeru 32 28 01 telefonów i 32 28 17 z centrali Urzędu Miejskiego o treści "oko za oko ząb za ząb" i "wymordujemy was wszystkich." 38 dni po tym najbardziej bandyckim telefonie w niewyjaśnionych nam do końca okolicznościach zginął w wypadku nasz SYN. Przebili mi trzy koła igłami lekarskimi w samochodzie, a później z telefonu UM nr 32 36 92 zapytali moją córkę czy ponaprawiałem sobie koła cośmy mu poprzebijali? Wśród wykonawców tych telefonów w czasie ich kierowania obecny na dyżurze zgodnie z posiadanymi grafikami był Adam Piskor, który przez to , że prokuratura nadzorowana wówczas przez cioteczkę jednego z nich, synusia inwigilującego mnie w stanie wojennym esbeka ochraniając bandytyzm, nie dokonała ciążącego obowiązku przeprowadzenia eksperymentu telefonicznego jest ich sprawcą. Pamiętny rok 2007 kiedy to od miesiąca maja wprowadzone zostały restrykcje miejskie w stosunku do osób niepełnosprawnych umiejscowieniem pod znakiem zakazu B – 1 tabliczki z napisem „Dotyczy także niepełnosprawnych>” Ja wiedząc dokładnie że jest to bezprawie w ramach nieposłuszeństwa obywatelskiego nie honorowałem tego zakazu. „Dworska służba” uskuteczniać zaczęła na mnie polowanie i kierowała wnioski do sądu. Tam zaś niedouki prawnicze mające obowiązek zgodnie z Konstytucją dyktowaną art. 7 przestrzegać zasady „ Organy władzy publicznej działają na podstawie i w granicach prawa”. Granice te nakreślał tym niedoukom prawniczym art. 8 ustawy Prawo o ruchu drogowym, którzy pomimo tego wydawali na mnie kapturowe wyroki. W tym czasie otrzymałem pismo z dnia 11.03 2008 roku SJP-574-320(3)/08, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Pani Julia Pitera poinformowała mnie, że skierowała stosowne pismo do Starosty Powiatowego w Sandomierzu z prośbą o weryfikację decyzji o ustawieniu znaku.
Dalej poinformowała mnie, że cyt: „Jednocześnie zgłosiłam Prokuraturze Okręgowej w Kielcach potrzebę kontroli działań organów utrudniających Panu (mnie) postępowanie zgodnie z prawem.”

Na moją skargę skierowaną do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Kielcach Decyzją z dnia10.09.2008 Znak: SKO.408/20098/240/2008 r., które swą sentencją cyt.:
„uchyla zaskarżoną decyzję w całości i w to miejsce orzeka o wprowadzeniu zmian w projekcie stałej organizacji ruchu w obrębie Starego Miasta w Sandomierzu polegających na uwzględnieniu potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez wyeliminowanie ograniczenia ruchu pojazdów osób niepełnosprawnych”, że ustawiony przy znaku B-1 zapis „dotyczy także niepełnosprawnych” był niezgodny z prawem.
Nie mogąc tego przegryźć złożyli skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który Wyrokiem z dnia 27 sierpnia 2009 r. sygn. akt II SA/Ke 404/09, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach oddalił skargę Gminy Miejskiej Sandomierz na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Kielcach z dnia (...) kwietnia 2009 r. nr (...), utrzymującą w mocy decyzję tegoż Kolegium z dnia (...) marca 2009 r. nr (...).
I to było dla nich mało za pieniądze mieszkańców złożyli skargę kasacyjną do NSA , który pod sygnaturą akt OSK1660/09 Naczelny Sąd Administracyjny po rozpoznaniu w dniu 3 września 2010 r. na rozprawie w Izbie Ogólno administracyjnej skargi kasacyjnej Gminy Miejskiej Sandomierz od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Kielcach z dnia 27 sierpnia 2009 r. sygn. akt II SA/Ke 404/09 w sprawie ze skargi Gminy Miejskiej Sandomierz na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Kielcach z dnia (...) kwietnia 2009 r. nr (...) w przedmiocie odmowy wszczęcia postępowania w sprawie stwierdzenia nieważności decyzji dotyczącej zmiany organizacji ruchu drogowego oddala skargę kasacyjną.
Odpowiedź na skargę kasacyjną złożył Zenon Paś, wnosząc o jej oddalenie.
W końcu, na mój wniosek jaki skierowałem do Rzecznika Praw Obywatelskich Ten skierował zapytanie i Trybunał Konstytucyjny
Wyrokiem z dnia 4 listopada 2014r w sprawie sygn. akt, U –4/14 orzekł, iż umieszczenie pod znakiem tabliczki z napisem „Dotyczy także niepełnosprawnych” jest niezgodny z art. 7 ust.3i art. 8 ust. 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz. U z 2012r. poz.1137 i 1448, z 2013r. poz.700, 991, 1446 i 1611 oraz z 2014r. poz.486i768) oraz art. 92 ust. 1 zdanie pierwsze konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.
Czuli i w dalszym ciągu jak wynika czują się jak zwierzęta w Folwarku zwierzęcym George Orwell, którego cytat brzmi Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnie, to na człowieka, potem znów na świnie i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać , kto jest kim.”
Iwan
Iwan 10.06.2021, 16:36
Kpina.
NOK
NOK 10.06.2021, 14:47
Czyli PiS zagłosuje za absolutorium dla Burmistrza, a w zamian dostanie Przewodniczącego? Niezłe jaja.

Pozostałe