Nowy tomograf dla opatowskiego szpitala

  • 09.06.2021, 12:49 (aktualizacja 09.06.2021, 13:21)
  • Michał Leszczyński | [email protected]
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

64-rzędowy i 128-warstwowy tomograf komputerowy marki Siemens został bezpłatnie przekazany Szpitalowi świętego Leona w Opatowie przez Agencję Rezerw Strategicznych. Zastąpi 12-letni, 16-rzędowy bardzo awaryjny wysłużony tomograf.

- Został przekazany z rezerw centralnych, ale dzięki wsparciu i szybkiemu działaniu wojewody świętokrzyskiego udało się pozyskać nowoczesne urządzenie. W normalnych warunkach, powiatu opatowskiego nie było stać na wyłożenie 3 milionów złotych na nowy tomograf.

Tomograf komputerowy jest niezbędny przy diagnostyce związanej z powikłaniami po zakażeniu koronawirusem. Przez wszystkie fale pandemii, opatowski szpital miał status szpitala covidowego, w którym ciągle przebywało około 60 pacjentów, trafiających do lecznicy z tej części województwa.

- W trakcie pandemii 12-letni tomograf bardzo mocno został wyeksploatowany ponieważ tomografia komputerowa płuc jest podstawowym badaniem w diagnostyce covidowej – podkreśla Tomasz Staniek. – Urządzenie ulegało ciągłym i kosztownym awariom. Awarie wykluczały sprzęt z użycia. Kluczowe i strategiczne było pozyskanie nowego urządzenia, które w szybkim czasie trafiło do naszego szpitala – uzupełnia starosta.

Oprócz szpitala w Opatowie, tomograf z zasobów centralnych otrzymał też szpital w Starachowicach.

Michał Leszczyński | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe