Tężnia powstaje w Zochcinku pod Opatowem

  • 08.06.2021, 12:56 (aktualizacja 08.06.2021, 13:04)
  • Michał Leszczyński | [email protected]
Tężnia powstaje pod Opatowem
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W podopatowskim Zochcinku, na terenie największego w województwie świętokrzyskim Domu Pomocy Społecznej powstaje pierwsza w powiecie opatowskim tężnia solankowa. Tężnia budowana jest w okolicy stawów i zwierzyńca. W połowie czerwca inwestycja ma być już oddana do użytku.

Jak mówi Tomasz Staniek, starosta opatowski, tężnia będzie sanatoryjnym dopełnieniem w Zochcinku.

- Niektórzy pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej mają wiele schorzeń, również związane z płucami. Wiele osób po przebytym zakażeniu koronawirusem potrzebuje też rehabilitacji dróg oddechowych – podkreśla starosta.

Tężnia będzie miała około dziesięciu metrów średnicy. W środku staną ławeczki. Instalacja będzie dopełnieniem oferty pobytu w Domu Pomocy Społecznej. Oprócz tego są też zwierzyniec i nowość - zagroda pszczelarza, w której można podglądać życie pszczół.

Na początek z tężni skorzystają tylko pensjonariusze. Później, z kolejną redukcją obostrzeń, skorzystają osoby z zewnątrz.

       

Michał Leszczyński | [email protected]

Zdjęcia (4)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe