Przy "Skłodowskiej" w Ożarowie powstaje ogród sensoryczny. Trwa zbiórka na zakup niezbędnych roślin i akcesoriów

Przy "Skłodowskiej" w Ożarowie powstaje ogród sensoryczny. Trwa zbiórka… Fot. Zespół Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej-Curie Ogród sensoryczny powstaje od frontu szkoły.

Podziel się:

Oceń:

Od kilku dni trwa zbiórka pieniędzy na stworzenie „Ogrodu Sensorycznego, który chce założyć Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej – Curie. To odpowiedź na aktualne potrzeby dzieci.

- Chcemy stworzyć Ogród Sensoryczny, aby wyjść naprzeciw potrzebom dzieci z specjalnymi potrzebami jak Autyzm, zespół Aspergera, zaburzenia SI, ale nie tylko. Każde dziecko potrzebuje miejsca gdzie będzie mogło się wyciszyć, aby odzyskać równowagę psychiczną. Inwestycja pozwoli na rozwój dzieci i odnowienie ich więzi z naturą zwłaszcza w dobie pandemii – wyjaśnia Anna Wiatrowska – Stańczyk, prezes Stowarzyszenia - Ogród sensoryczny jest miejscem zmysłowych doświadczeń, przyczynia się do prawidłowego rozwoju w obszarach takich jak: zachowanie, emocje, uczenie się, mowa. Wiemy, że przyszłość naszych dzieci nie jest nikomu obojętna i chcemy dać szanse każdemu z nich na jak najlepszy start w życiu. Aby to zyskać musimy stworzyć im ku temu odpowiednie warunki dodaje Anna Wiatrowska – Stańczyk.

Planowany przez Stowarzyszenie ogród sensoryczny spełni rolę relaksacyjną, edukacyjną, terapeutyczną i wychowawczą. 

Dla uczniów będzie to miejsce relaksu gdzie będą mogli mieć chwile dla siebie, aby się wyciszyć i zregenerować siły. Dodatkowo ogród może pełnić funkcje miejsca spotkań i odnawiania więzi koleżeńskich. Dzieci zostaną odciągnięte od monitorów na rzecz doświadczenia natury i oddychania świeżym powietrzem. Z ogrodu korzystać będą dzieci ze Żłobka "u Skłodowskiej", Przedszkola "u Skłodowskiej", Szkoły Podstawowej "u Skłodowskiej", Klubu Seniora przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Rozwoju ZS Ożarów oraz uczniowie Zespołu Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej – Curie  – czytamy w opisie zbiórki. 

Na zakup niezbędnych roślin i akcesoriów do ogrodu sensorycznego potrzeba 17 tysięcy złotych. Każdy kto chce wspomóc swoją finansową cegiełką marzenia Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej – Curie może to zrobić odwiedzając poniższy link i wpłacając wygospodarowaną sumę pieniędzy : https://zrzutka.pl/ka787b

Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe