Dzień dziecka w Łoniowie z pomocą dla Bartusia Przychodzkiego

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Dzień Dziecka w sportowym wydaniu odbył się wczoraj w Łoniowie. Na sportowym stadionie oprócz sportowych emocji na wszystkich przybyłych czekało mnóstwo atrakcji.

Organizowany Dzień Dziecka połączony był z akcją charytatywną na rzecz 7-miesięcznego Bartusia Przychodzkiego z Sandomierza, chorego na rdzeniowy zanik mięśni. Jednym z głównych organizatorów akcji było Koło Gospodyń Wiejskich „Łoniowianki” oraz klub sportowy Agricola Łoniów. 


Jak podkreśla Karol Zeżuła kreatywnym impulsem do zorganizowania takiego wydarzenia oprócz chęci pomocy była również pandemia koronawirusa.


W organizację Dnia Dziecka w Łoniowie włączyło się wiele lokalnych organizacji i osób.


Organizatorzy zapewnili najmłodszym, ale również wszystkim przybyłym na sportowy stadion moc atrakcji. Do dyspozycji były dmuchańce, darmowy poczęstunek, loterie, konkursy i zabawy sportowe. W programie znalazł się również pokaz wozów i sprzętu strażackiego, policyjnych samochodów oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy. 


Na leczenie Bartusia Przychodzkiego potrzeba ponad 9 milionów złotych. Do tej pory na koncie zbiórki udało się zebrać ponad 2 miliony 200 tysięcy złotych. Podczas wczorajszego wydarzenia w Łoniowie skarbonka Bartusia wzbogaciła się o kolejne 10 050,39 złotych. 

 

Karol Obitko | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe