Pożar gospodarstwa w Dziewiątlach (gm. Iwaniska). Uratowano zwierzęta, ale spalił się kombajn, maszyny i płody rolne

  • 07.06.2021, 12:23
  • Źródło: Komenda Powiatowa PSP w Opatowie
Pożar gospodarstwa w Dziewiątlach (gm. Iwaniska). Uratowano zwierzęta,… Fot. KP PSP w Opatowie Pożar gospodarstwa w Dziewiątlach w gminie Iwaniska

Podziel się:

Oceń:

5 czerwca 2021 r. w godzinach popołudniowych Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie otrzymało zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Dziewiątle.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że pożarem objęty jest murowany budynek gospodarczy funkcjonalnie podzielony na trzy części: inwentarską, gospodarczą oraz warsztatową. Przed przybyciem zastępów straży, mieszkańcy posesji ewakuowali z części inwentarskiej zwierzęta hodowlane oraz prasę kostkującą. Na skutek pożaru nikt nie odniósł obrażeń. Pierwszy zastęp przybyły na miejsce zdarzenia podał dwa prądy wody w natarciu na palący się budynek a po przybyciu kolejnych zastępów JOP podano dwa prądy w obronie budynków znajdujących się w pobliżu. Jednocześnie z prowadzonymi działaniami gaśniczymi zbudowano stanowisko wodne ze stawu znajdującego się w pobliżu miejsca zdarzenia.

Część inwentarska budynku była pusta a nad nią znajdowała się słoma. W części gospodarczej znajdował się maszyny rolnicze oraz płody rolne. W części warsztatowej znajdowały się drobne narzędzia elektryczne oraz maszyny ogrodnicze. Po zlokalizowaniu pożaru dalsze działania polegały na ewakuacji z budynku składowanych w/w maszyn rolniczych oraz urządzeń, dogaszaniu palącej się słomy i zboża. Spalone płody rolne wyrzucono na zewnątrz budynku w celu dokładnego dogaszenia. Po całkowitym ugaszeniu pożaru dokonano niezbędnych prac rozbiórkowych ścian grożących zawaleniem. Miejsce pożaru sprawdzono kamerą termowizyjną w celu wykluczenia pojedynczych zarzewi ognia. W części inwentarskiej budynku przeprowadzono pomiar na obecność gazów niebezpiecznych przy pomocy detektora wielogazowego PhD6 – wynik pomiarów negatywny.

Opracowanie: st. asp. Tomasz Murdza - KP PSP Opatów

Zdjęcia: archiwum  KP PSP Opatów

Źródło: Komenda Powiatowa PSP w Opatowie

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe