Porody rodzinne w Sandomierzu z prawdziwego zdarzenia. Można nawet dostać zdjęcia z narodzin dziecka

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W Szpitalu Specjalistycznym Ducha Świętego w Sandomierzu na przyszłe mamy czekają spore nowości. Po remoncie na oddziale położniczo – ginekologicznym uruchomiona została sala porodów rodzinnych i pokoje poporodowe do dyspozycji obojga rodziców. Rodzice mogą również liczyć na sesje zdjęciowe z akcji porodowej oraz bezpłatne testy w kierunku koronawirusa. Uroczyste przecięcie wstęgi przed wejściem na oddział odbyło się we wtorek. Od tej pory ciężarne mogą już zgłaszać chęć do porodu rodzinnego, który teraz odbywać się będzie w bardziej komfortowych warunkach.

Jak podkreślił dyrektor szpitala dr Marek Kos przebudowa oddziału położniczego pozwala na wejście w XXI wiek. 


Przebudowa oddziału jest odpowiedzią również na oczekiwana mam, które chcą rodzić w odpowiednich i komfortowych warunkach. 


Chociaż wiele się już na oddziale ginekologiczno – położniczym w szpitalu zmieniło, to jednak to dopiero preludium do dalszych zmian. 

Do dyspozycji jest nowa sala do porodu rodzinnego, wyposażona w specjalny fotel, który umożliwia poród w dowolnej pozycji. Rodzice mają do dyspozycji również dwie sale poporodowe, w których rodzice mogą zostać aż do momentu wypisu ze szpitala. 


W symbolicznym przecięciu wstęgi udział wzięła poseł Agata Wojtyszek, która pogratulowała kroku związanego z przebudową tego oddziału. Jak dodała cieszy fakt, że szpitale coraz bardziej stawiają na rozwój. 

Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego natomiast zwróciła uwagę na fakt, że powiat sandomierski od dłuższego czasu inwestuje w szpital duże środki finansowe. 

Przebudowa oddziału kosztowała blisko 200 tysięcy złotych. Największą cześć finansową  w wysokości 120 tysięcy złotych dołożył sandomierski szpital. Starostwo Powiatowe natomiast na ten cel przekazało 41 tysięcy złotych. Cegiełkę finansową dołożyło jeszcze dwa banki, gmina Gorzyce i prywatni sponsorzy. 

Karol Obitko | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe