W Koprzywnicy śpiewali kolędy i pastorałki. Jubileuszowa edycja z rekordową liczbą uczestników. Kolędowano również w Wilczycach

  • 11.01.2019, 16:24 (aktualizacja 11.01.2019, 16:57)
  • Katarzyna Kaszluga | [email protected]
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

XV Przegląd Kolęd i Pastorałek w Koprzywnicy ma bogatą tradycję i na stałe wpisał się już w kalendarz wydarzeń kulturalnych. Jubileuszowa edycja corocznego przeglądu miała rekordową liczbę uczestników. 

Tegoroczna edycja jest wyjątkowa. Nie tylko z powodu jubileuszu, ale przede wszystkim ze względu na liczbę uczestników, która wzięła w nim udział. Ponad 100 solistów, duetów i zespołów spotkało się dziś na deskach sceny Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Koprzywnicy. 

Organizatorem konkursowego festiwalu od samego początku jest miejscowy Zespół Placówek Oświatowych. Jak poinformował nas Mirosław Sarzyński, dyrektor placówki, z roku na rok poziom wydarzenia jest coraz wyższy. 

Przegląd cieszy się dużą popularnością nie tylko w powiecie sandomierskim.  Przez lata zdobył rangę międzywojewódzką. W tym roku wśród uczestników znalazły się również dzieci i młodzież z województwa świętokrzyskiego, podkarpackiego i lubelskiego. 

Przegląd rozgrywany jest w dwóch kategoriach. W pierwszej występują mali artyści do lat 14, w drugiej grupie młodzież powyżej 14 roku życia. Występującym przysłuchiwał się z ogromnym zainteresowaniem Wojciech Dzieciuch, wicestarosta sandomierski. Jak mówi chodzi przede wszystkim o propagowanie naszej tradycji śpiewania kolęd i pastorałek wśród młodych. 

Jubileuszowy Konkurs Kolęd i Pastorałek odbył się pod honorowym patronatem Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Starosty Sandomierskiego i Burmistrza Koprzywnicy. 

Kolędowano również w Wilczycach

Świąteczne utwory śpiewali również w gminie Wilczyce, gdzie odbył się XIV Koncert Kolęd i Pastorałek. W Centrum Kultury spotkały się dzieci i młodzież ze szkół z terenu gminy. Do udziału zaproszeni zostali również mieszkańcy i funkcjonujące Koła Gospodyń Wiejskich. Organizatorem wydarzenia był Wójt Gminy Wilczyce wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną. 

 

Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe