Dzień Rodziny w Caritas Diecezji Sandomierskiej

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Ten „Dzień Rodziny” podopieczni placówek Caritas Diecezji Sandomierskiej zapamiętają z pewnością na długo. Dziś w Sandomierzu odbyła się trzecia odsłona tego rodzinnego wydarzenia. Kilka dni wcześniej „Dzień Rodziny” organizowany przez sandomierską Caritas odbył się w Tarnobrzegu i Stalowej Woli.

Dziś natomiast moc atrakcji czekała na podopiecznych placówek Caritas w Sandomierzu, gdzie udział wzięło ponad 170 dzieci z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego „Radość Życia”. Udział w wydarzeniu wzięli również podopieczni i uczestnicy „Programu 25+” w Sandomierzu.


Maria Budkowska, vice dyrektor Ośrodka „Radość Życia” przypomniała, że organizując takie wydarzenia podkreśla się szczególną rolę rodziny.  


Rodzice oraz opiekunowie, którzy wzięli udział w „Dniu Rodziny” zgodnie podkreślają, że takie inicjatywy warto kontynuować, ponieważ oprócz dobrej zabawy, jest również  bardzo ważna integracja.


Chociaż społeczna integracja szczególnie w czasach pandemii i odizolowania jest ważna, to jednak takie wydarzenia jak dzisiejsze posiadają dużo więcej plusów.


Najmłodsi uczestnicy również podkreślają, że takich wydarzeń z rodziną w tle powinno o wiele więcej.


Do zabawy wszystkich uczestników dzisiejszego wydarzenia zachęcali animatorzy. W programie „Dnia Rodziny” znalazły się gry, konkursy, rebusy oraz quizy z którymi wszyscy mogli się zmierzyć. Oprócz zabawy na uczestników tego wydarzenia czekał słodki poczęstunek oraz „Pudełka Szczęścia”, w których znajdowały się m.in. słodycze, książeczki o Św. Józefie oraz sentencje z Pisma Świętego.

 

Karol Obitko | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe