Przebudowa mostu na ostatniej prostej. Uroczyste podpisanie umowy z udziałem ministra infrastruktury i parlamentarzystów na starym moście w Sandomierzu

  • 01.06.2021, 15:43 (aktualizacja 01.06.2021, 16:33)
  • Telewizja STV.PL | [email protected]
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W Sandomierzu odbyła się konferencja ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka dotycząca przebudowy starego mostu na Wiśle w Sandomierzu.

Jak informowaliśmy, przetarg na realizację inwestycji wygrała spółka Intop Tarnobrzeg, która wybuduje most za 68,8 mln złotych.

Firma z Tarnobrzega wyremontuje most na Wiśle w Sandomierzu za 68 milionów złotych

Od decyzji komisji przetargowej nie było odwołań. Inwestycja będzie realizowana w systemie projektuj i buduj. Wykonawca w znacznej części rozbierze istniejący obiekt, wzmocni podpory i wybuduje nową konstrukcję, zbliżoną wizualnie do obecnej. Od podpisania umowy wykonawca będzie miał 34 miesiące na zrealizowanie inwestycji. Do jego zadań należeć będzie także przebudowa infrastruktury podziemnej i nadziemnej. Po zakończeniu inwestycji ruch odbywać się będzie dwoma mostami, po czterech pasach.

W 2011 roku w Sandomierzu powstał nowy most na Wiśle, równoległy do starego obiektu, jednak dwa lata później stary most został wyłączony z ruchu ze względu na zły stan techniczny.

Telewizja STV.PL | [email protected]

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe