Rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa. W powiecie opatowskim przed komisją stanie 311 osób

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Chociaż do wojska nie ma już przymusowego poboru, to jednak młodzi ludzie zaopatrzeni są nadal w książeczkę wojskową. Są także badani przez lekarza i jest określana ich przydatność do ewentualnej służby wojskowej. Dziś w regionie ruszyła kwalifikacja wojskowa. W powiecie opatowskim przed Powiatową Komisją Lekarską w ciągu dwóch tygodni stanie ponad 300 młodych osób.

W tym roku kwalifikacji wojskowej poddani będą mężczyźni urodzeni w 2002 roku. Kwalifikacja wojskowa obejmie również mężczyzn, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.   


Kwalifikacja wojskowa to obowiązek ustawowy respektowany zresztą przez zdecydowaną większość powoływanych. Przydatność do służby określają kategorie: A, B, D oraz E. Pierwsza oznacza pełną zdolność, natomiast ostatnia całkowitą niezdolność. 


Służba wojskowa na przestrzeni lat staje się coraz bardziej popularna. Jak zauważa wicestarosta, Małgorzata Jalowska w powiecie opatowskim młodzież coraz chętniej wybiera również naukę w klasach mundurowych w opatowskim Zespole Szkół nr 1.


Major Andrzej Drzewi podkreślił, że większe zainteresowanie wstąpieniem do służby oraz założeniem munduru w ostatnich latach spowodowane jest stworzeniem większej ilości form służby wojskowej, gdzie każdy może wybrać stosowaną dla siebie i swoich predyspozycji. 


Kwalifikacja wojskowa w powiecie opatowskim potrwa do 16 czerwca. 

 

Karol Obitko | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe