W środę otwarcie Zagrody pszczelarza w podopatowskim Zochcinku

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Dwa domki do apiterapii, ścieżka edukacyjna, dwadzieścia uli, drewniany miniskansen do prowadzenia warsztatów - tak wygląda Pszczeli świat w Zochcinku w powiecie opatowskim, w bliskim sąsiedztwie Domu Pomocy Społecznej. Z pasieki zebrano już pierwszy miód. Oficjalne otwarcie nastąpi w środę, 2 czerwca.

Wszystko, jak podkreśla Tomasz Staniek, starosta opatowski, ma wymiar edukacyjny.

- Będą odbywały się warsztaty dla dzieci i młodzieży między innym na temat produkcji miodu. Uczniowie Technikum Rolniczego Zespołu Szkół numer 1 w Opatowie odbędą praktyki w pasiecie – zauważa starosta.

Na uwagę zasługują domki do apiterapii, służące relaksowi.

– W dolnej części drewnianej budowli znajdują się ule, oczywiście bez dostępu do człowieka. Wewnątrz panuje specyficzna atmosfera, wypełniona zapachem miodu i plastrów woskowych. Dodatkowo usłyszymy charakterystyczny dźwięk wydawany przez pszczoły, wszystko służy relaksowi – wyjaśnia Tomasz Staniek.

Na planszach, przymocowanych do ogrodzenia zamieszczono opisy: jak powstaje miód, rodzaje miodów, cykl życia pszczoły, ubiór pszczelarza, narzędzia pszczelarskie, kwiaty i drzewa miododajne.

Produkty wytworzone w pasiece, miód i wosk będą używane w Domu Pomocy Społecznej. Z wosku, jak wskazuje starosta, pensjonariusze wykonają świecie, służące promocji.

W ubiegłym roku Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach ogłosił konkurs na projekt „Pszczeli świat - baza edukacji ekologicznej". Powiat opatowski ten cel dostał 200 tysięcy złotych.

Michał Leszczyński | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe