STASZÓW: Remont Towarowej i Kościuszki zaraz się zacznie. To priorytet dla miasta

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Mamy kolejne dobre wiadomości dla Staszowian. Długo wyczekiwany remont ulicy Towarowej i Kościuszki w Staszowie zostanie już wkrótce wykonany. Gmina Staszów na ten cel pozyskała ponad 9 milionów złotych dofinansowania.

Planowany koszt przebudowy dwóch staszowskich ulic wynosi ponad 9 274 100,00 złotych. Na wykonanie inwestycji gmina Staszów otrzymała wsparcie finansowe z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Samorządowych. Co ważne, samorząd do inwestycji nie musi dokładać środków z własnego budżetu. 


Inwestycja podzielona będzie na dwa etapy. Pierwszy obejmie przebudowę ulicy Kościuszki, łączącej się ze skrzyżowaniem z drogą Chmielnik-Osiek. Natomiast jako drugi przebudowany będzie odcinek ulicy Towarowej, z początkiem od skrzyżowania z ulicą Kościuszki. Jak dodał burmistrz Staszowa, Leszek Kopeć przebudowa tych dwóch ulic to nie wszystko, ponieważ w ramach tej inwestycji zostanie zmodernizowane również m.in. oświetlenie uliczne oraz powstaną bezpieczne przejścia dla pieszych jak również miejsca parkingowe i postojowe. 


Przewidziane do remontu dwie staszowskie ulice są bardzo ważnym obszarem dla całego miasta, szczególnie dlatego, że prowadzące w tym miejscu firmy oferują 1000 miejsc pracy.


Inwestycja ma potrwać przynajmniej pół roku. W objętych przebudową ulicach wprowadzony zostanie ruch wahadłowy. 

 

Karol Obitko | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe