Powiatowe Centrum Kultury w Opatowie z kolejnym sporym dofinansowaniem!

  • 19.05.2021, 16:36 (aktualizacja 19.05.2021, 17:15)
  • Katarzyna Kaszluga | [email protected]
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

68 tysięcy złotych otrzymało Powiatowe Centrum Kultury w Opatowie, administrujące opatowskimi podziemiami, na realizację wystawy stałej „Wielka historia w małym mieście”. 

Jak mówi Paulina Gierada, dyrektor Powiatowego Centrum Kultury, prawdopodobnie zostanie poruszony wątek Templariusz i powstania styczniowego. 
- Wystawa ma na celu uzupełnienie historii, która jest przedstawiana podczas zwiedzania podziemi – dodaje.

Pieniądze zostały przekazane przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu wspieranie działań muzealnych. Dlaczego Templariusze? Według Jana Długosza, opatowska kolegiata pierwotnie miała być przeznaczona właśnie dla tego zakonu. Historycy do dzisiaj spierają się, czy Templariusz w ogóle z Opatowem mieli coś wspólnego. Z kolei pod Opatowem stoczono jedną z ostatnich większych bitew w powstaniu styczniowym pod dowództwem pułkownika Ludwika Zwierzdowskiego.

Przypomnijmy, że 68 tysięcy złotych to nie jedyna dotacja ministerstwa. W tym samym czasie Powiat Opatowski otrzymał 100 tysięcy dotacji na modernizację tarasu za budynkiem podziemi. Warto też wspomnieć o wystawie stałej „Złoty wiek Opatowa” za 113 tysięcy złotych (100 tysięcy dofinansowało ministerstwo). Jest gotowa. Można oglądać w podziemiach.
 

 

Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe