Kwalifikacje Wojskowe wystartowały. Inauguracja w siedzibie WOT w Ostrowcu Świętokrzyskim

  • 17.05.2021, 11:13 (aktualizacja 17.05.2021, 11:21)
  • Źródło: 10 Świętokrzyska Brygada Wojsk Obrony Terytorialnej
Kwalifikacje Wojskowe wystartowały. Inauguracja w siedzibie WOT w Ostrowcu… Fot. 10ŚBOT W Ostrowcu Świętokrzyskim zainaugurowano kwalifikację wojskową.

Podziel się:

Oceń:

Książeczka wojskowa, kategoria zdrowia i wniosek do służby w 10 Świętokrzyskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej w jednym miejscu. W poniedziałek 17 maja 2021 r. ruszyły tegoroczne kwalifikacje wojskowe na terenie województwa świętokrzyskiego. Inauguracja miała miejsce w siedzibie 103 batalionu lekkiej piechoty w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W Ostrowieckiej siedzibie 103 batalionu lekkiej piechoty 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej w dniu 17 maja 2021r. miało miejsce rozpoczęcie kwalifikacji wojskowych. W Ostrowieckiej Powiatowej Komisji Lekarskiej inauguracji dokonali: wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz, senator RP Jarosław Rusiecki, dowódca 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Grzegorz Motak, Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego płk Jarosław Molisak oraz przedstawiciele WKU oraz władz Ostrowca Św. na czele ze starostą powiatu panią Marzena Dębniak.


Od 17 maja do 19 października  br. na terenie województwa świętokrzyskiego będą trwały kwalifikacje wojskowe. Zostaną przeprowadzone przez Powiatowe Komisje Lekarskie pracujące i orzekające o zdolności do służby wojskowej w każdym z  czternastu powiatów. Stawienie się na wezwanie komisji jest dużą szansą dla poborowych których w tegorocznych kwalifikacjach weźmie udział ponad siedem i pół tysiąca.  W jednym miejscu i czasie mogą oni uzyskać orzeczenie lekarskie z określoną kategorią zdrowia, zostanie im założona ewidencja wojskowa, otrzymają książeczkę wojskową, ale mogą też złożyć wniosek do służby w 10 Świętokrzyskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. 


Również w tym roku przy komisjach na terenie naszego województwa organizowane są punkty rekrutacyjne, zorganizowane przez 10. Świętokrzyską Brygadę Obrony Terytorialnej. U rekrutrów będzie można uzyskać informacje na temat specyfiki służby, zasad naboru, poznać wyposażenie Terytorialsów, a także wypełnić i złożyć wniosek o powołanie do Terytorialnej Służby Wojskowej. 


Kwalifikacja wojskowa to dobry moment dla młodych ludzi, by rozważyć kierunki swojego życiowego rozwoju. Służba w 10 Świętokrzyskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej  umożliwia pogodzenie dotychczasowej aktywności ze służbą Ojczyźnie i społeczeństwu województwa świętokrzyskiego – powiedział płk Grzegorz MOTAK dowódca 10. ŚBOT. 


Termin najbliższych szkoleń podstawowych rozpoczynających służbę w 10 ŚBOT  jest zaplanowany w dniach 12-27 czerwca oraz 3-18 lipca. Ochotnicy, którzy u naszych rekruterów  złożą wnioski o powołanie do służby w WOT podczas kwalifikacji w najbliższym czasie będą mogli rozpocząć służbę w powyższych terminach – dodaje kpt. Marcin Kowal oficer prasowy 10. ŚBOT. 


Tegoroczne kwalifikacje wojskowe odbędą się z zachowaniem obowiązujących przepisów epidemiologicznych dot. COVID – 19  i z zachowaniem odpowiednich obostrzeń stosując się do zasad – Dystans !  Dezynfekcja!  Maseczka! .  

Służba w 10 Świętokrzyskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej pozwala na godzenie nauki, pracy zawodowej i życia osobistego z wojskiem. Jest szansą na sprawdzenie siebie, na zdobycie nowych umiejętności, podniesienie sprawności fizycznej, ale przede wszystkim to służba Ojczyźnie. 

Źródło: 10 Świętokrzyska Brygada Wojsk Obrony Terytorialnej

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe