STASZÓW: Wielkie czerwone serca na nakrętki pojawiły się na ulicach miasta

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Wielkie czerwone serca na nakrętki pojawiły się w zakątkach Staszowa. Nakrętki można wrzucać do metalowych pojemników w Parku Miejskim im. Adama Bienia oraz na skrzyżowaniu ulic Adama Mickiewicza i Adama Mickiewicza i Konstytucji 3 Maja.

Czerwone serca wypełnione nakrętkami, które są symbolem niejednej akcji charytatywnej coraz częściej spotykamy w większości polskich miast. Tak  w ostatnim czasie stało się również w Staszowie. Jak wyjaśnia Ewa Kondek zastępca burmistrza Staszowa, do tej pory przez Urząd Miasta i Gminy były prowadzone akcje zbierania nakrętek, ale jedynie wewnątrz urzędu lub jego jednostek. Teraz do akcji mogą dołączyć się również mieszkańcy. 


Dzień montażu serc nie był przypadkowy. Jako odpowiedni wybrano Światowy Dzień Ziemi, ponieważ obok serc usytuowano również pojemniki na elektroodpady. 
Zorganizowane w ramach Staszowskich Dni Ziemi wydarzenia cieszyły się sporym powodzeniem, dlatego decyzja zapadła, żeby akcja dbania o środowisko połączona ze zbieraniem nakrętek w Staszowie została na znacznie dłużej. 


Jak czytamy na stronie staszowskiego magistratu metalowe serce, które stanęło na skrzyżowaniu ulic Adama Mickiewicza i Konstytucji 3 Maja, zostało zakupione przez Gminę Staszów, natomiast pojemnik przy parku został ufundowany przez Zakład Energetyki Cieplnej w Staszowie. 


Kolejne metalowe serce na nakrętki oraz Miejski Punkt Elektroodpadów  pojawi się  już niebawem przy staszowskim stadionie na ulicy Koszarowej. 

 

Karol Obitko | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe