W Lipniku powstaje posterunek policji. Na ten cel gmina przekazała budynek po przedszkolu

  • 13.05.2021, 20:42 (aktualizacja 13.05.2021, 20:52)
  • Telewizja STV.PL | [email protected]
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Posterunki policji znów wracają do łask w małych miejscowościach. Jeden z posterunków, który ma zostać uruchomiony w listopadzie tego roku powstaje w Lipniku w powiecie opatowskim. Na jego miejsce wybrano budynek po przedszkolu, który obecnie jest gruntownie remontowany, aby od listopada rozpocząć tam swoją służbę mogli funkcjonariusze z opatowskiej Komendy Powiatowej Policji.

Obiekt w Lipniku to budynek parterowy. Po jego modernizacji na potrzeby posterunku, jego powierzchnia użytkowa wyniesie ponad 195 metrów kwadratowych. W budynku zaplanowano sześć pomieszczeń biurowych, całe zaplecze sanitarno- socjalne, magazyn i inne niezbędne dla funkcjonowania posterunku pomieszczenia. Szacowany koszt tej inwestycji w Lipniku ma wynieść 2 miliony 300 tysięcy złotych.


Wcześniej posterunek policji dla mieszkańców gminy Lipnik dostępny był we Włostowie, jednak w 2011 roku zapadła decyzja o jego likwidacji, która według większości mieszkańców była niewłaściwą. Od tego czasu władze gminy zabiegały, aby posterunek wrócił na teren gminy.

Powstanie nowego posterunku w Lipniku dla mieszkańców oznacza jedno. Będzie bezpieczniej i łatwiej w kontakcie z funkcjonariuszami. W listopadzie oprócz posterunku w Lipniku na terenie województwa świętokrzyskiego uruchomiony zostanie jeszcze jeden posterunek policji w Szydłowie.   

Telewizja STV.PL | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe