Patriotyzm gospodarczy. Zgłoś swój ulubiony produkt regionalny do konkursu

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Konkurs już został otwarty, można więc zgłaszać swoich regionalnych faworytów. Mowa o otwartym konkursie na najciekawszą polską markę i produkt rodzimy z okresu ostatnich 100 lat, ze szczególnym uwzględnieniem produktów z okresu międzywojennego, które pochodzą z województwa świętokrzyskiego. Organizatorem konkursu jest Fundacja Solidarności Społecznej Amigos.

Wspomniany konkurs jest pierwszym działaniem odbywającym się w ramach projektu „Polski patriotyzm gospodarczy, czyli 100 lat Made in Poland na przykładzie województwa świętokrzyskiego”. O tym co jest celem całego projektu oraz co zostanie jeszcze zrealizowane mówiła w programie GOŚĆ TYGODNIA prezes Fundacji Amigos Małgorzata Gadawska.

- Jest to pierwsze z działań w naszym projekcie. Bardzo nam zależy na znalezieniu i przypomnieniu jak największej liczby naszych cennych i unikatowych marek i produktów lokalnych. Następnie planujemy m.in. konferencję regionalną na temat patriotyzmu gospodarczego, wywiady z przedsiębiorcami i konsumentami oraz debaty regionalne – wyjaśnia Małgorzata Gadawska, prezes  Fundacji Solidarności Społecznej Amigos.

Cały projekt Fundacja Solidarności Społecznej Amigos realizuje w partnerstwie ze Świętokrzyskim Instytutem Samorządu Terytorialnego. Otwarty konkurs, który właśnie ruszył ma za zadanie wyłonić te produkty oraz marki, które w regionie są najlepsze oraz wypromować ideę patriotyzmu gospodarczego. Do aktywnego udziału w konkursie zachęca Grzegorz Orawiec, prezes Świętokrzyskiego Instytutu Samorządu Terytorialnego.

- Wiadomo, że to co polskie, świętokrzyskie to jest po prostu najlepsze, dlatego serdecznie zapraszamy, aby promować nasze produkty lokalne i regionalne. Zasady konkursu są proste. Wystarczy zgłosić markę, produkt lub firmę a my chętnie będziemy je promować i prezentować – mówi Grzegorz Orawiec, prezes Świętokrzyskiego Instytutu Samorządu Terytorialnego. 

Jakie regionalne produkty można zgłaszać? Ich katalog jest otwarty. 

- Katalog jest otwarty. To jest właśnie piękne, że to co nam się kojarzy z tym regionem możemy zgłosić. Może to być żywność unikatowa, produkt przemysłowy czy chociażby lokalna biżuteria i pamiątki. To wszystko co ma świętokrzyską duszę – dodaje Grzegorz Orawiec

My również zachęcamy naszych widzów, internautów do zgłaszania najciekawszych polskich marek i produktów regionalnych z okresu ostatnich 100 lat. Pamiętajmy, że nacisk położony jest na okres międzywojenny i województwo świętokrzyskie. Zgłoszenia można przesyłać do poniedziałku 17 maja na adres mailowy: [email protected]. Swoich faworytów możemy zgłaszać także przez facebookowy profil Fundacji Solidarności Społecznej Amigos. Organizatorzy konkursu zachęcają do zgłoszeń, ponieważ również na zgłaszających czekają atrakcyjne upominki. 

 

Telewizja STV.PL | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe