„Skłodowska” z Ożarowa stawia na współpracę z uniwersytetami

  • 13.05.2021, 14:28 (aktualizacja 13.05.2021, 14:46)
  • Michał Leszczyński | [email protected]
„Skłodowska” z Ożarowa stawia na współpracę z uniwersytetami

Podziel się:

Oceń:

Uczelnie wyższe stanowią dla uczniów szkół ponadpodstawowych ciekawą propozycję pozwalającą rozwijać ich zainteresowania w środowisku akademickim. Młodzież ma możliwość zobaczyć z bliska, jak wygląda praca w uniwersyteckich laboratoriach.

Zespół Szkół imienia Marii Skłodowskiej - Curie w Ożarowie ściśle współpracuje z Uniwersytetem Medycznym w Lublinie i Uniwersytetem  Jana Kochanowskiego w Kielcach.

W lubelskiej medycznej uczelni licealiści  poznali sposoby zdobywania wiedzy przez laborantów, analityków medycznych, farmaceutów i studentów innych kierunków. Specjalistyczne wagi, piece, dygestoria i profesjonalne szkło laboratoryjne, atmosfera nauki i pasja, z jaką wykładowcy akademiccy i studenci opowiadali – robiły wrażenie na ożarowskiej młodzieży. Podobnie jak roboty, które będą pomagały człowiekowi, sprawowały czynności opiekuńcze, przypominały i podawały leki, czy dokonywały badań na odległość.

 

Równie atrakcyjnie wyglądały zajęcia na kieleckiej uczelni z fizjologii. Uczniowie wykonywali doświadczenia dotyczące funkcji życiowych człowieka- zapisywali je i analizowali dzięki nowoczesnemu sprzętowi i oprogramowaniu Lab Tutor System, na którym uczą się zawodowi lekarze. W  Centrum Symulacji Ratownictwa Medycznego uczniowie  zapoznali się też z profesjonalną aparaturą do ratowania życia. Naukowcy i studenci gościli też ze swoimi wykładami i ćwiczeniami  u „Skłodowskiej” w Ożarowie.

 

Nawiązanie i kontynuowanie współpracy z uniwersytetami stanowi  dobrą motywację  do intensywnej, systematycznej pracy. Wszystko po to, żeby móc studiować  na atrakcyjnych, wymarzonych kierunkach. Trudny pandemiczny czas nie przerwał tej współpracy- uczelnie zaproponowały maturzystom- powtórki do matury w cyklu spotkań  w formie on-line.

Michał Leszczyński | [email protected]

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe