Na wnuczka, policjanta, a nawet lekarza. Policja przestrzega przed oszustami

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Na wnuczka, policjanta, strażaka i lekarza. To najbardziej popularne w ostatnim czasie metody oszustów, którzy pomimo pandemii nie próżnują w swoich działaniach. I choć policjanci uświadamiają seniorów podczas akcji informacyjnych, że nie każdemu warto uwierzyć, to jednak nadal wiele osób daje nabrać się na to, że dzwonią najbliżsi.

Dzięki wspomnianym już przez nas akcjom informacyjnym policji  coraz więcej osób ma świadomość tego, w jaki sposób działają oszuści i jak nie stać się ich ofiarą. Jednak przestępcy nie pozostają jednak w tyle, ponieważ ich metody są bardzo kreatywne, dlatego o czujność i nie łatwowierność apeluje nie tylko policja, ale również samorządowcy. 

Chociaż pandemia koronawirusa zahamowała prowadzone na szeroką skalę bezpośrednie działania informacyjne policji, to funkcjonariusze nie zamierzają się poddać i będą działać dalej. 

Pocieszający jest jednak fakt, że według policyjnych statystyk z regionu oszustw jest coraz mniej, a mieszkańcy są coraz bardziej czujni. 

Telewizja STV.PL | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe