Więcej kupujących i sprzedających na targu w Opatowie

Więcej kupujących i sprzedających na targu w Opatowie Fot. Telewizja STV.PL Targowisko w Opatowie.

Podziel się:

Oceń:

Luzowanie obostrzeń epidemicznych widać było na targu w Opatowie. Przybyło kupujących i sprzedających. Niestety ceny oferowanych dóbr poszybowały w górę.

Trzeba przyznać, że zarówno kupujący jak i sprzedający zachowywali się zgodnie z przepisami. Wszyscy nosili maseczki i starali się zachować dystans. Największym zainteresowaniem cieszyły się stoiska z warzywami, sadzonkami. Tradycyjnie już kolejka ustawiała się przed stoiskiem jednej z lokalnych firm wędliniarskich. Ceny warzyw nie różniły się od tych z warzywniaków. Np. za kg pomidorów w zależności od gatunku i kraju pochodzenia trzeba było zapłacić od 8 do 14 zł. Ziemniaki kosztowały ok. 1 zł, a za worek 15 kg żądano 10 zł. Pęczek rzodkiewki to wydatek 2 zł. Znacznie w górę poszły ceny ubrań. Kupując letnią kurtkę dżinsową należało się liczyć z wydatkiem od 150 do 200 zł. Za taką cenę można kupić podobną rzecz w sklepach w galeriach handlowych. 

- Ceny podnieśli producenci i hurtownicy – argumentowali ich wzrost sprzedawcy.

(JAZ)

Jerzy Strzyż | [email protected]

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
TERESA
TERESA 10.05.2021, 19:41
Widzę że osoba pisząca ten artykuł niezbyt dogłębnie zbadała rynek .osobiście kupiłam kurtke letnią dżinsowa za cene 65zł na bazarku w Opatowie.Trzykrotnie mniej niż w Galeri Handlowejczyli odwrotnie niz napisane w artykule.cena w artyk wysssna chyba z palca.

Pozostałe