POMÓŻMY Jarkowi Kapsiakowi z Gierczyc w odbudowie warsztatu zniszczonego w pożarze

POMÓŻMY Jarkowi Kapsiakowi z Gierczyc w odbudowie warsztatu zniszczonego… Fot. zbieram.pl W pożarze warsztatu spłonął samochód i kosztowne wyposażenie.

Podziel się:

Oceń:

W nocy 26 kwietnia w Gierczycach, w powiecie opatowskim doszło do pożaru warsztatu samochodowego. Całkowitemu spaleniu uległ budynek, gdzie swój warsztat miał Jarek Kapsiak, dobrze znany i ceniony w środowisku lokalnym diagnosta i mechanik samochodowy. Jak poinformował st. kpt. Sylwester Kochanowicz z opatowskiej straży, służby otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu tuż przed północą.

Zgłoszenie do stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej wpłynęło o godzinie 23.35. Ze zgłoszenia wynikało, że pali się garaż. Po dojeździe strażaków szybko okazało się, że cały budynek został objęty pożarem razem z samochodem, który znajdował się wewnątrz. 


Na miejscu zdarzenia pracowały dwa zastępy straży z jednostki ratowniczo-gaśniczej w Opatowie oraz dwie grupy strażaków OSP. Pierwsze działania poległy na podaniu dwóch prądów piany ciężkiej do wewnątrz, żeby zlokalizować ten pożar. Prąd wody został podany również na pobliski budynek gospodarczy. 
Właściciel przed dojazdem jednostek sam odłączył media od tego budynku. Przekazał również informację, że w środku płonącego budynku nie znajdują się żadne niebezpieczne sprzęty ani substancje, które mogłyby przyczynić się do rozprzestrzenienia pożaru. 


Całkowitemu spaleniu uległ budynek i samochód osobowy. Pożar był bardzo rozwinięty, gdy służby pojawiły się na miejscu pożaru. - relacjonował st. kpt. Sylwester Kochaniowicz - Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie

 

Budynek, który spłonął w pożarze to warsztat samochodowy, z usług którego od kilkunastu lat korzystali właściciele aut z całego regionu. Był bardzo dobrze wyposażony, a właściciel długie godziny spędzał tam, łącząc pracę ze swoją największą pasją, którą jest właśnie motoryzacja. Budynek spalił się całkowicie, wraz z więźbą dachową, znajdującym się w środku samochodem osobowym i kosztownym wyposażeniem do specjalistycznej diagnostyki i serwisu. Wstępnie straty wyceniono na około 200 000 złotych. 

Informacja o pożarze rozniosła się błyskawicznie. Znajomi, przyjaciele, sąsiedzi i mieszkańcy powiatu opatowskiego, którzy znali rodzinę Kapsiaków zgodnie twierdzą, że to ogromna strata, a Pan Jarek był jednym z najlepszych fachowców w tej branży. 

W geście solidarności, w internecie powstała zbiórka na odbudowę warsztatu:

(...) Liczymy na pomoc lokalnej społeczności, ludzi dobrej woli oraz przedsiębiorców, a w szczególności wszystkich tych, którzy znają Jarka i Eryka, pasjonatów motoryzacji, którzy z oddaniem i ogromnym zaangażowaniem prowadzili swój warsztat samochodowy. Pomóżmy im odbudować utracone mienie. Prosimy także o dalsze rozpowszechnianie informacji o zbiórce.

W imieniu rodziny Kapsiaków dziękujemy każdej osobie za pomoc oraz wsparcie przy rozpowszechnianiu zbiórki.

Do tej pory, przez zaledwie kilka dni akcji udało się zebrać ponad 11 000 złotych. 

Nasza redakcja także korzystała z usług warsztatu w Gierczycach. Dlatego dołączamy się do akcji i również prosimy o rozpropagowanie zbiórki i pomoc w odbudowie zniszczonego w pożarze mienia. 

DOŁĄCZ DO ZBIÓRKI - zbieram.pl/k7nf9vx

Piotr Andryka | [email protected]

Zdjęcia (6)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe