Mieszkańcy ulicy Partyzantów w Sandomierzu doczekają się oświetlenia. Już niedługo ruszą prace!

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Długo wyczekiwane oświetlenie uliczne do lipca powstanie na ul. Partyzantów w Sandomierzu. Inwestycja związana z uruchomieniem dziesięciu zupełnie nowych lap pochłonie ponad 60 tysięcy złotych.
Do tej pory ulica Partyzantów była oświetlona w połowie. Teraz wszystko wskazuje na to, że w pierwszych dniach lipca rozświetli się już w całości. Taki krok był długo wyczekiwany przez mieszkańców tej części miasta.
 
- Staramy się poprawiać warunki mieszkańców na tym terenie. Wykonamy oświetlenie na tej ulicy. Brak tego oświetlenia szczególnie w okresie jesienno-zimowym doskwiera mieszkańcom – mówił Marcin Marzec, burmistrz Sandomierza.
 
Zakres tej oświetleniowej inwestycji obejmie swoim zakresem budowę linii kablowej oświetlenia ulicznego wykonanej kablem ziemnym na odcinku około 410 metrów, zabudowę 10 stalowych słupów ulicznych oraz zabudowę ledowych opraw oświetleniowych. Jak poinformował naczelnik wydziału Rozwoju, Promocji I Inwestycji w Urzędzie Miejskim Piotr Wójtowicz na dzisiejszej konferencji prasowej w cały kosztorys tej inwestycji wliczone jest również wykonanie pomiarów oraz prób wykonawczych.
 
- Gmina sporo do oświetlenia dokłada, ponieważ prowadzona jest systematycznie jego modernizacja. Zmodernizowanie sieci oświetleniowej na terenie miasta pozwoli nie tylko na zwiększenie bezpieczeństwa, ale również będzie odpowiadało na aktualne potrzeby mieszkańców i nowoczesnej technice, ale przede wszystkim będzie bardziej oszczędniej – wyjaśnił Piotr Wójtowicz, naczelnik wydziału Rozwoju, Promocji I Inwestycji w Urzędzie Miejskim.
 
W dzisiejszej konferencji prasowej udział wzięli również radni miejscy Jerzy Żyła oraz Tomasz Malinowski, którzy zwrócili uwagę na to, że ważne jest, aby realizować inwestycje nie tylko w centrum miasta, a dobrym tego przykładem jest rozpoczynająca się inwestycja na ulicy Partyzantów.
 
Podobny oświetleniowy problem doskwiera mieszkańcom również na ulicy Mściowskiej, na której oświetlenie zgodnie z dzisiejszą zapowiedzią może pojawić się w przyszłym roku. Na ten moment nowe oświetlenie ledowe pojawiło się m.in. na ulicy Maciejowskiego i Cieśli. Obecnie miasto jest na etapie przygotowywania odpowiedniej umowy na wykonanie wymiany oświetlenia w całym Sandomierzu.
Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Zdjęcia (4)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Vader
Vader 07.05.2021, 20:42
Ten mały, gruby w ogóle nie pasuje wizualnie do pozostałych panów na zdjęciu.

Pozostałe