Punktualnie o 12:00 zawyją policyjne syreny. Funkcjonariusze oddadzą hołd poległemu koledze

Punktualnie o 12:00 zawyją policyjne syreny. Funkcjonariusze oddadzą hołd… Fot. radiowroclaw.pl

Podziel się:

Oceń:

Dziś punktualnie o 12.00 w całym kraju zabrzmią dźwięki syren policyjnych. Właśnie w taki sposób policjanci chcą oddać hołd i uczcić pamięć swojego tragicznie zmarłego kolegi z Raciborza, który zginął w trakcie wtorkowej interwencji. Do policyjnej inicjatywy przyłączą się również funkcjonariusze z naszego regionu.

Przypomnijmy, że do tragicznej śmierci policjanta doszło we wtorek 4 maja. Raciborscy funkcjonariusze zostali skierowani na interwencję w okolicę stacji benzynowej, gdzie, według zgłoszenia, przebrany za policjanta mężczyzna prawdopodobnie jest pijany lub pod wpływem innych środków odurzających. Mundurowi pojechali we wskazane miejsce, jednak mężczyzna przemieścił się samochodem i policjanci zatrzymali go na ulicy. Podczas interwencji mężczyzna wyciągnął broń i otworzył ogień w kierunku mł. asp. Michała Kędzierskiego. Niestety pomimo prowadzonej reanimacji nie udało się uratować postrzelonego policjanta. Zginął na służbie w wieku 43-lat. Jego kolega z patrolu postrzelił napastnika w udo, a następnie obezwładnił i zatrzymał.

- Michał zawsze marzył o służbie w Policji. Swoje pragnienie spełnił w grudniu 2011 roku, wstępując w nasze szeregi. Był zawsze otwarty na potrzeby innych, nigdy nie odmówił pomocy. Był też znakomitym i pewnym towarzyszem na służbie, pomocnym i gotowym poświęcić każdemu swój czas - czytamy w komunikacie Komendy Głównej Policji.
 
Na profilu społecznościowym „Polska Policja” pojawiła się informacja o dacie i miejscu pogrzebu policjanta z Raciborza oraz inicjatywa Komendanta Głównego Policji, aby w ten dzień oddać hołd policjantowi poprzez włączenie sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Do akcji przyłączają się jednostki policyjne z całej Polsce. Nie inaczej będzie również w naszym regionie. Syreny zabrzmią dziś w południe także w Sandomierzu, Opatowie i Staszowie.
 
Telewizja STV.PL | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe