O przyszłości Europy w #JarubasNews

O przyszłości Europy w #JarubasNews
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

O ważnej debacie i konferencji na temat przyszłości Europy. O dwuletnich konsultacjach społecznych, na co Unia Europejska powinna postawić mocniejszy nacisk oraz o ciekawej sportowej inicjatywie „Biegu dla Europy” z dr Bartłomiejem Zapałą rozmawiał europoseł Adam Jarubas w swoim cotygodniowym programie #JarubasNews.

To już koleiny odcinek autorskiego programu posła do Parlamentu Europejskiego i wiceprezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego, Adama Jarubasa, w którym komentuje bieżące sprawy związane z Polską oraz całą areną europejską. 

W trzecim odcinku #JarubasNews poruszono ważny temat konferencji o przyszłości Europy, która oficjalnie ma rozpocząć się 9 maja. W programie poruszono również kwestie związanych z konferencją konsultacji społecznych, w których jak podkreślił eurodeputowany poprzez specjalną platformę internetową będą mogli uczestniczyć wszyscy obywatele Europy. 

– 9 maja oficjalnie rozpocznie się konferencja o przyszłości Europy. To seria debat i dyskusji prowadzonych przez obywateli, które umożliwią mieszkańcom całej Europy podzielenie się pomysłami, które pomogą ukształtować naszą wspólną przyszłość - Do dyskusji wykorzystać będzie można specjalną platformę komunikacyjną, na której będzie można skomentować, jak oceniamy funkcjonowanie Unii, co naszym zdaniem działa dobrze, a co trzeba poprawić. – Ważne, żeby mieszkańcy wszystkich krajów i regionów zaangażowali się w tę debatę. Nie pozwólmy, aby inni decydowali za nas – dodaje Adam Jarubas.

Z pytaniem „Czy Europa ma przyszłość” zmierzył się natomiast dr Bartłomiej Zapała, dziennikarz, nauczyciel akademicki oraz współzałożyciel Fundacji „Europa Ma Przyszłość”.

W #JarubasNews mowa była również o Biegu dla Europy, który ma odbyć się 30 maja w Nowinach. Organizatorem tej sportowej imprezy jest eurodeputowany Adam Jarubas, a do udziału w niej zachęca wspólnie z Sebastianem Nowaczkiewiczem, wójtem Nowin. Każdy, kto chce zmierzyć się z biegową trasą może zapisać się korzystając z formularza na stronie internetowej gminy.

Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe