Dobiegł końca remont zabytkowej strażnicy w Zawichoście

  • 05.05.2021, 18:53 (aktualizacja 05.05.2021, 19:01)
  • Telewizja STV.PL | [email protected]
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Zabytkowy budynek remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawichoście odzyskał swój dawny blask. Na gruntowny remont, przebudowę oraz wyposażenie gmina otrzymała z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych 500 tysięcy złotych.

Budynek remizy OSP w Zawichoście posiada ponad 100-letnią historię. Do tej pory budynek był nieogrzewany, nie miał łazienek ani bieżącej wody. Jak przypomniała burmistrz Zawichostu Katarzyna Kondziołka wykonany remont był pierwszym od kilkudziesięciu lat. 


O tym, że przygotowanie miejsca dla strażaków na miarę XXI wieku było priorytetem mówiła Edyta Rębiś, przewodnicząca Rady Miejskiej w Zawichoście, która przypomniała również, że strażacy z Zawichostu znajdują się na liście jednostek Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. 


Z wyremontowanego budynku remizy skorzystają nie tylko miejscowi druhowie, którzy do tej pory nie mieli w pełni i odpowiednio wyposażonej swojej siedziby, ale również mieszkańcy, dla których remiza strażacka stanie się miejscem towarzyskiej i kulturalnej integracji. To można powiedzieć powrót do korzeni tego miejsca, ponieważ niegdyś funkcjonował tutaj teatr. 


Dzisiejsze wydarzenie zwieńczone zostało otwarciem okolicznościowej wystawy pod tytułem „ Ochotnicza Straż Pożarna w Zawichoście w fotografii archiwalnej”, która przedstawia ponad 100 – letnią działalność strażaków ochotników. Najstarsza fotografia przekazana przez mieszkańców pochodzi z 1920  roku. 


Oficjalne otwarcie remizy połączone z oddaniem jej do użytku planowane jest w pierwszej połowie czerwca. 

Telewizja STV.PL | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe