Jednostki OSP otrzymają nowe pojazdy! Wśród nich druhowie z Klimontowa, Koprzywnicy i Kurozwęk

Jednostki OSP otrzymają nowe pojazdy! Wśród nich druhowie z Klimontowa,… Fot. PAP Zdjęcie ilustracyjne

Podziel się:

Oceń:

W 2021 roku do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w całej Polsce trafi 314 samochodów ratowniczo-gaśniczych. Łączna wartość pojazdów wyniesie około 244 miliony złotych. Zdecydowana większość planowanego zakupu - 80% to średnie samochody ratowniczo gaśnicze. O rozstrzygnięciu poinformowano dziś na stronie internetowej Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

W województwie świętokrzyskim aż 21 jednostek OSP otrzyma nowy pojazd. Wśród nich, dla jednostek z powiatu sandomierskiego znajdzie się ciężki samochód ratowniczo gaśniczy, trafi on do OSP w Klimontowie i lekki samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP w Koprzywnicy.

Druhowie z Klimontowa, tuż po publikacji zestawienia na stronie internetowej Komendy Głównej PSP, nie kryli radości publikując post na swoim profilu: 


 

Zakupy pojazdów zostaną zrealizowane przez jednostki OSP dzięki dofinansowaniom z Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, dotacji z KSRG i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz środków pieniężnych pochodzących z odpisów firm ubezpieczeniowych.

Wśród jednostek, które wzbogacą się o nowy pojazd będzie także OSP z powiatu staszowskiego: Druhowie z Kurozwęk otrzymają średni samochód ratowniczo-gaśniczy.

Piotr Andryka | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe