Maturzyści z „Bartosza” zadowoleni z tematów egzaminacyjnych

Maturzyści z „Bartosza” zadowoleni z tematów egzaminacyjnych Fot. Telewizja STV.PL

Podziel się:

Oceń:

Prawie 100 maturzystów z LO im. Bartosza Głowackiego zmierzyło się z pierwszym egzaminem maturalnym. Większość z nich wybrało temat na podstawie „Lalki” B. Prusa.

Ich pierwszy dorosły egzamin odbył się zgodnie z procedurami. Do sali gdzie odbywał się egzamin wchodzili z czterech miejsc w maseczkach i rękawiczkach ochronnych. Zespół Nadzorujący zadbał o dezynfekcję. 


Matura z języka polskiego składała się z dwóch części. Maturzyści musieli rozwiązać test, który badał m.in. czytanie ze zrozumieniem oraz zasad posługiwania się poprawną polszczyzną, a także napisać własny tekst. Łącznię można było uzyskać 70 pkt (20 pkt za pierwszą część 50 pkt za drugą część). Do zdania egzaminu wystarczy tylko 21 pkt.


Tematy na część otwartą nie były takie sobie pod względem trudności – mówili maturzyści z „Bartosza”. - Mamy nadzieję, że egzaminatorzy podczas sprawdzania wezmą pod uwagę to, że trochę zbyt długo mieliśmy zajęcia zdalne.


Tematy wypracowań, które pojawiły się na maturze z j. polskiego 2021:


„Czy ambicja ułatwia człowiekowi osiągnięcie zamierzonego celu? Rozważ problem, odwołując się do fragmentu Lalki Bolesława Prusa, całego utworu oraz do wybranego tekstu kultury.  
Miasto - przestrzeń przyjazna czy wroga człowiekowi? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do fragmentu Ziemi obiecanej Władysława Stanisława Reymonta oraz do wybranych tekstów kultury. Zinterpretuj podany utwór. Postaw tezę interpretacyjną i ją uzasadnij.  


Jutro przed maturzystami matematyka. Kolejne dni to egzamin z języka angielskiego. 


(JAZ) 

 

Jerzy Strzyż | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe