Posadzili lipy przy drodze do Zagrody Pszczelarza w Zochcinku

  • 04.05.2021, 08:27 (aktualizacja 04.05.2021, 08:33)
  • Michał Leszczyński | [email protected]
Posadzili lipy przy drodze do Zagrody Pszczelarza w Zochcinku

Podziel się:

Oceń:

30 kwietnia odbyła się akcja „Zielony Rekord”. Celem akcji jest dbałość o jakość powietrza w naszym regionie, jak i w całej Polsce. Kluczowe jest więc zasadzenie jak największej ilości roślin. W akcję zaangażowały się przedsiębiorstwa, instytucje pożytku publicznego, stowarzyszenia, organizacje pozarządowe oraz wszyscy, którym leży na sercu dbałość o środowisko naturalne. Do akcji dołączył Dom Pomocy Społecznej w Zochcinku. Zasadzono 50 lip.

W powiecie opatowskim, sadzonki lipy szerokolistnej, przekazali państwo Małgorzata i Edward Życińscy, właściciele gospodarstwa ogrodniczego w Brzozowej, w gminie Tarłów.

Drzewa zostały zasadzone na terenie Domu Pomocy Społecznej w Zochcinku, przy drodze prowadzącej do Zagrody Pszczelarza, a także na terenie Domu Pomocy Społecznej w Sobowie i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego- Centrum Autyzmu w Niemienicach.

Świat zmaga się z problemami związanymi z jakością powietrza. W Polsce temat ten jest od kilku lat jedną z najważniejszych kwestii poruszanych przez ekologów, ale także lekarzy. Naukowcy nie mają wątpliwości. Choroby układu krążenia, takie jak wylew, niewydolność serca czy zmiany miażdżycowe, są często skutkiem zanieczyszczonego powietrza.

Aby zapobiec tej sytuacji, musimy edukować ludzi o istniejących zagrożeniach i tworzyć dobre nawyki. Środowisko zmieniają ludzie. Działania człowieka mogą powodować jego degradację lub rozwój. Każdy z nas może zmienić świat na lepsze. Wystarczy zacząć od swojego najbliższego otoczenia, poświęcić odrobinę czasu oraz zainspirować innych. Tylko działając razem, możemy realnie zmienić sytuację ekologiczną w Polsce.

Właśnie w tym celu Dotlenieni.org stworzyli akcję #ZielonyRekord, której kolejna edycja odbywa się właśnie 30 kwietnia 2021.

Michał Leszczyński | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe