Wyremontowali drogi wokół szkoły za milion złotych

  • 04.05.2021, 07:44 (aktualizacja 04.05.2021, 07:49)
  • Michał Leszczyński | [email protected]
Wyremontowali drogi wokół szkoły za milion złotych

Podziel się:

Oceń:

Powstały 144 miejsca postojowe o łącznej powierzchni 23 arów, w tym 5 miejsc dla niepełnosprawnych, ułożono nawierzchnię z kostki o powierzchni 10 arów i 13 arów z kostki ażurowej, a łączna powierzchnia dróg wewnętrznych wynosi 40 arów – to tylko niektóre dane z ogromnej inwestycji Powiatu Opatowskiego w Zespole Szkół numer 1 w Opatowie polegającej na uporządkowaniu szkolnego podwórka.

- Ta inwestycja była przez wszystkich bardzo oczekiwana – powiedział Tomasz Staniek, starosta opatowski. – Na początku kadencji mówiliśmy, że te drogi wewnętrzne trzeba kompletnie wyremontować.

Na ten cel powiat opatowski otrzymał pół miliona złotych dofinansowania z budżetu państwa. Zgodę wyraził premier Mateusz Morawiecki. Drugie pół miliona powiat wyłożył z własnego budżetu. Uporządkowanie dróg wewnętrznych kosztowało łącznie milion złotych.

- To miejsca postojowe dla uczniów, którzy przyjeżdżają samochodami, to miejsca dla nauczycieli, to łącznie osiemset metrów kwadratowych chodników i dodatkowo, nowe, ledowe oświetlenie. Stawiamy na bezpieczeństwo, ergonomię i wygląd wizualny, do którego ja osobiście przywiązuje ogromne znaczenie – podkreślał Tomasz Staniek.

Radna Rady Powiatu Opatowskiego Alicja Frejlich zauważyła, że należy dbać o szkolnictwo zawodowe, gdyż wielu uczniów wybiera taką edukację, po której ukończeniu od razu dostaje fach w ręku.

Zespół Szkół numer 1 w Opatowie to jedna nielicznych szkół w regionie, w której od jakiegoś czasu nabór do klas pierwszych jest większy, podczas gdy w innych szkołach województwa, nabory są mniejsze. Ta szkoła ponadpodstawowa oferuje naukę na kierunku ogólnokształcącym oraz na poziomie technikum: budownictwa, mechanicznym, logistycznym, gastronomicznym i hotelarskim. Od dziesięciu lat ogromnym powodzeniem cieszy się też liceum służb mundurowych.

Inwestycja uporządkowania dróg wewnętrznych rozpoczęła się w grudniu ubiegłego roku. Prace wstrzymały warunki atmosferyczne. Zadanie obejmowało łączną powierzchnię 7625 metrów kwadratowych.

 

Michał Leszczyński | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe