W Ożarowie uczcili Święto Konstytucji 3-go Maja

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Druga na świecie i pierwsza w Europie. Konstytucja 3-go Maja to jeden z najchlubniejszych aktów w historii Polski. I choć 230. rocznica jej uchwalenia z powodu koronawirusa obchodzona jest skromniej niż dotychczas - to nikt o tej dacie nie zapomniał. Doskonałym tego przykładem są dzisiejsze uroczystości w Ożarowie w powiecie opatowskim.

W tym roku w  całym regionie obchody w regionie Święta Konstytucji 3 Maja, z uwagi na ograniczenia wynikające z pandemii, były skromniejsze niż zwykle. Nie było hucznych uroczystości patriotycznych, ani okolicznościowych pikników rodzinnych. Ale przekaz obchodów pozostał ten sam - uchwalona 3-go Maja 1792 roku konstytucja była rewolucyjnym na swoje czasy dokumentem, aktem z którego powinniśmy być dumni; była prawem zakładającym trójpodział władzy, znosiła wolną elekcję i zasadę liberum veto.


W Ożarowie uroczystości związane z 230. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny, która została odprawiona w sanktuarium Świętego Stanisława Męczennika. Druga część poniedziałkowych uroczystości odbyła się tradycyjnie na Placu Wolności, gdzie zgromadzone delegacje pod Pomnikiem Niepodległościowym złożyły okolicznościowe biało-czerwone wiązanki kwiatów. W tym miejscu zapalono również znicze pamięci. 

 

Karol Obitko | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe