OKS Opatów przegrał z Nidą. Goście trzecią bramkę zdobyli strzałem z połowy boiska

OKS Opatów przegrał z Nidą. Goście trzecią bramkę zdobyli strzałem z połowy… Fot. Telewizja STV.PL 02.05.2021. Mecz OKS - Nida.

Podziel się:

Oceń:

OKS – Nida 2:3 (0:2) 4’ 0:1 Madej 45’ 0:2 61’ 1:2 Jasiński (k) 76’ 2:2 Michalski 90 (+4) Zaręba

OKS: Polit, Rusak (46 Cholewiński), Frańczak, Łata (85 Rysiak), Orłowski, Ożdżyński, Wasilewski, Jasiński, Żelaszczyk (55 Michalski), Żak, Rutkowski
Nida: Zyguła, Ciacia, Gajda (73 Morgaś), Koszela (25 Jagodzki), Krzak (90 Przybysławski), Madej (84 Sadowski), Stępnik, Garula (70 Parlicki), Szafraniec, Zaręba, Cygan

Goście już w 4 minucie objęli prowadzenie. Błąd obrony OKS-u wykorzystał Madej, który w sytuacji sam na sam z Politem trafił do siatki. Gospodarze ruszyli do odrabiania strat ale Frańczak z kilku metrów trafił w wprost w bramkarza Nidy. Po chwili Żak potężnie huknął zza pola karnego, lecz na nieszczęście dla miejscowych bramkarz Pińczowa sparował piłkę na poprzeczkę i zakończyło się na rzucie rożnym. Przed końcem pierwszej połowy piłkarze Nidy przycisnęli gospodarzy. Najpierw Polit wyszedł obronną ręką z sytuacji sam na sam z napastnikiem przyjezdnych. Niestety niewiele miał do powiedzenia w 45 min, kiedy to błąd popełniła obrona Opatowa. Drugą bramkę dla gości zdobył Krzak.

Początek drugiej połowy nie wskazywał, że na stadionie przy Partyzantów w Opatowie będą jeszcze emocje. Tak było do 61 min, kiedy to karnego na bramkę zamienił Jasiński. Po chwili przyjezdni grali w osłabieniu. Stępnik został ukarany czerwoną kartką i musiał udać się do szatni. W 76 min. Michalskiego ładnym podaniem obsłużył Łata i był remis. Oba zespoły chciały zdobyć zwycięską bramkę. Udało się to przyjezdnym. Bramka była trochę przypadkowa. Zaręba z połowy boiska kopnął piłkę w kierunku bramki Opatowa. Futbolówka przeleciała nad wysuniętym zbyt daleko od linii bramkowej Politem.

Sytuacja Opatowa staje się coraz trudniejsza. Podopieczni trenera Pietrasiaka znaleźli się w strefie spadkowej, a przed nimi mecze z trudnymi rywalami. Za tydzień czeka ich wyjazd do Daleszycz, a za dwa tygodnie potyczka z Granatem.