100 km w 24 godziny Opatowianie włączyli się do akcji pomocy dla młodego piłkarza

100 km w 24 godziny Opatowianie włączyli się do akcji pomocy dla młodego…

Podziel się:

Oceń:

Czwórka Opatowian pokonała w dobę czerwony szlak Gór świętokrzyskich oraz przeznaczyła na licytację gadżety ofiarowane przez Grzegorza Gajewskiego, burmistrza Opatowa w ramach akcji pomocy dla zawodnika Lublinianki Kuby Krawca. Młody piłkarz zmaga się z chorobą i jedyną szansą na powrót do zdrowia jest operacja w Stanach Zjednoczonych.

- Jesteśmy grupą, która od dawna amatorsko biega – mówi Piotr Zając, na co dzień pracownik DPS w Zochcinku i pasjonat biegania. –Dowiedzieliśmy się o sytuacji młodego piłkarza z Lublina i postanowiliśmy dołączyć do akcji pomocy. Zdecydowaliśmy się przejść 100 km czerwonym szlakiem Gór Świętokrzyskich i to za jednym podejściem. Wyznaczyliśmy czas marszruty na 24 godziny.


Monika Seliga, Krzysztof Seliga, Grzegorz Chołody i Piotr Zając wyruszyli na trasę w Gołoszycach i po 23 godzinach i 38 minutach dotarli do miejscowości Kuźniaki w powiecie kieleckim, gmina Strawczyn. Przemaszerowali około 100 km. 


- Wystartowaliśmy 29 kwietnia o 19.30 – opowiada P. Zając. – Marsz nie należał do łatwych. Niekiedy warunki były ekstremalne. Trasa błotnista. Nad ranem niesamowity chłód. Jednak cel niósł nas jak na skrzydłach. Zmieściliśmy się w planowanym czasie. 


Burmistrz Miasta i Gminy Opatów Grzegorz Gajewski przekazał piechurom przepiękne kalendarze z fotografiami malowniczego Opatowa, koszulkę z napisem „Opatów Skarb Templariuszy” oraz filiżankę z herbem Opatowa wykonaną w Ćmielowie.


- Gadżety przeznaczamy na licytację. Są one z naszymi autografami- mówi P. Zając


Na trasie czekała na piechurów niespodzianka. W Zagnańsku opatowianie mieszkający w Kielcach przygotowali dla nich ciepły posiłek. 
- Postanowiliśmy dla Kuby przebiec stukilometrowy odcinek. Oczywiście za jakiś czas, po regeneracji – mówi Zając.


(JAZ) 

 

Jerzy Strzyż | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe