OSP Gorzyczany włączona do KSRG. Druhowie będą wyjeżdżać do akcji!

OSP Gorzyczany włączona do KSRG. Druhowie będą wyjeżdżać do akcji! Fot. Archiwum OSP Gorzyczany Jednostka zostanie włączona do KSRG 1 maja 2021 roku.

Podziel się:

Oceń:

To już pewne. Ochotnicza Straż Pożarna z Gorzyczan w gminie Samborzec zostanie wpisana do rejestru jednostek Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Taką informację na swoim profilu społecznościowym potwierdził poseł Andrzej Kryj z PiS.

Parlamentarzysta podkreślił że OSP Gorzyczany znalazły się na liście 69 jednostek, które 1 maja 2021 roku zostaną włączone do KSRG. W województwie świętokrzyskim ta jednostka jest jedną z czterech, które zostaną włączone do systemu. Oprócz tego na liście znalazły się jednostki z Potoka Wielkiego w gminie Jędrzejów, Końskich i Świdna w gminie Krasocin. 
 

Poseł Andrzej Kryj pogratulował druhom i druhnom z Gorzyczan niezawodności, świetnego wyszkolenia i gotowości. 
 

Decyzję o wpisaniu do KSRG podjął Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej. Wcześniej porozumienie w tej sprawie zawarli wójt gminy Samborzec Witold Surowiec i Komendant Powiatowy PSP w Sandomierzu st. kpt. Piotr Krytusa oraz prezes OSP Gorzyczany dh. Grzegorz Pyszczek.

Piotr Andryka | [email protected]

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe