Apelują o ratyfikację Funduszu Odbudowy. Do Polski może trafić ponad 700 mld złotych

Apelują o ratyfikację Funduszu Odbudowy. Do Polski może trafić ponad 700… Fot. Organizator

Podziel się:

Oceń:

770 miliardów złotych może trafić do Polski z europejskiego Funduszu Odbudowy. Tak może się stać jedynie pod warunkiem, jeżeli 27 państw członkowskich w Unii Europejskiej wyrazi na to zgodę. W czwartek w Opatowie i Sandomierzu odbyły się konferencje prasowe parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości, na których apelowali o zagłosowanie za przyjęciem ustawy pozwalającej na otrzymanie środków.
Środki, które mogą trafić do Polski mają pomóc wzmocnić gospodarkę oraz wspomóc przedsiębiorców w walce ze skutkami pandemii COVID-19. Zgodnie z zapowiedziami do województwa świętokrzyskiego może trafić nawet 25 miliardów złotych. Unijne środki mają być zainwestowane m.in. w infrastrukturę, ochronę środowiska oraz tworzenie nowych miejsc pracy.
 
W trakcie dzisiejszych spotkań z lokalnymi mediami na sandomierskim i opatowskim rynku poseł Marek Kwitek podkreślił w swoich wypowiedziach, że to jedna z największych pomocy finansowych, jaką do tej pory nam oferowano. Jak dodał głosowanie nad przyjęciem ustawy o Funduszu Odbudowy powinno odbyć się poza politycznymi podziałami.
 
- Dziś Polska stoi przed historyczną szansą, z której Polacy bezwzględnie muszą skorzystać, aby móc z nadzieją patrzeć w przyszłość. Wywalczyliśmy 770 mld, w ramach budżetu Wieloletnich Ram Finansowych oraz Funduszu Odbudowy. Jest to największe wsparcie finansowe w historii naszego członkostwa w Unii Europejskiej. Niestety te gigantyczne środki finansowe możemy stracić, jeżeli nie ratyfikujemy decyzji o zasobach własnych. Przyjęcie ustawy o zasobach własnych to kwestia polskiej racji stanu, to nasz obowiązek wobec społeczeństwa oraz przyszłych pokoleń. Cała klasa polityczna powinna wykazać się dojrzałością, dalekowzrocznością i patrzeć na kwestię przez pryzmat polskich interesów rozwojowych, gdyż uzyskane środki zainwestujemy w naszą ojczyznę – Polskę – w jej rozwój gospodarczy, odbudowę po pandemii i inwestycje bliskie każdemu z nas – powiedział poseł Marek Kwitek.

 

 

Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe