W powiecie opatowskim powstanie drugi Dom Dziecka dla niepełnosprawnych

  • 28.04.2021, 08:36 (aktualizacja 28.04.2021, 08:45)
  • Katarzyna Kaszluga | [email protected]
W powiecie opatowskim powstanie drugi Dom Dziecka dla niepełnosprawnych Powiat Opatowski // FB Tomasz Staniek, starosta opatowski i Tomasz Kamiński, wójt gminy Tarłów oglądają nieruchomość

Podziel się:

Oceń:

Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza typu Specjalistyczno – Terapeutycznego powstanie po dawnej Szkole Podstawowej w Ciszycy Górnej w gminie Tarłów. W Starostwie Powiatowym w Opatowie podpisano akt notarialny, na mocy którego, powiat opatowski stał się właścicielem nieruchomości. Budynek nieodpłatnie przekazała gmina Tarłów.

W placówce zamieszkają dzieci o indywidualnych potrzebach, w szczególności wymagające stosowania specjalnych metod wychowawczych i specjalistycznej terapii oraz wymagające wyrównywania opóźnień rozwojowych.

- Będzie to dom dziecka dla dzieci chorych, niepełnosprawnych, wymagających rehabilitacji i fachowej pomocy – mówi Tomasz Staniek, starosta opatowski. – Chcemy stworzyć miejsce przyjazne dla dzieci niepełnosprawnych.

Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza typu Specjalistyczno – Terapeutycznego funkcjonuje już w Opatowie przy ulicy Słowackiego. W Ciszycy Górnej, będzie drugą z kolei w powiecie.

- Jest ogromne zapotrzebowanie na tego typu miejsca – podkreśla Katarzyna Ambryszewska, kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Opatowie. – Nie ma tygodnia, w którym nie zwracałyby się do nas inne Centra Pomocy Rodzinie z kraju o miejsce w takiej placówce. Od nas odpowiedź jest tylko jedna, nie mamy wolnych miejsc – dodaje Ambryszewska.

Kolejnym krokiem poczynionym przez Powiat Opatowski po przejęciu budynku będzie jego remont i dostosowanie do wymagań ośrodka.

Nieruchomość, składającą się z parterowego budynku wraz z salą i 86 arową działką gmina Tarłów przekazała za darmo. Rzeczoznawca wyceniający wartość do umowy darowizny, obiekt zbudowany w 1998 roku, oszacował na milion dwieście tysięcy. Z kolei sama działka warta jest ponad dwadzieścia tysięcy. Pierwotnie szkoła podstawowa w Ciszycy Górnej zajmowała trzy budynki: piętrowy, parterowy i salę gimnastyczną. Szkołę zlikwidowano kilka lat temu. Tomasz Kamiński, wójt gminy Tarłów powiedział, że budynek piętrowy od drogi głównej, wciąż pozostanie w posiadaniu gminy i posłuży lokalnej społeczności. Budynki należące do powiatu posiadają osobną bramę i wjazd.

- Podzieliliśmy działkę na dwie. Każda ma osobny dojazd – zauważa wójt gminy Tarłów.

Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe