Czy będzie II etap remontu w Collegium Gostomianum? Zobacz konferencję prasową poseł Agaty Wojtyszek

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

„Będzie kolejne finansowe wsparcie dla sandomierskiego Liceum Ogólnokształcącego Collegium Gostomianum” – taką deklarację złożyła dziś na konferencji prasowej poseł Prawa i Sprawiedliwości, Agata Wojtyszek. Tym razem szkoła otrzyma środki na odwodnienie fundamentów, prace z tym związane wyniosła około 400 tysięcy złotych.
W dzisiejszej konferencji prasowej na dziedzińcu Collegium Gostomianum udział wzięła również Grażyna Szklarska, członek Zarządu Powiatu Sandomierskiego oraz dyrektor szkoły Joanna Pieronkiewicz-Szpernal, która przyznała, że remont tego zabytkowego budynku jest konieczny, ponieważ wody gruntowe przedostają się do wnętrza szkoły, co powoduje kolejne zniszczenia ścian.
 
Wspomniane odwodnienie fundamentów ma być drugim etapem remontu Collegium Gostomianum. Na pierwszy etap remontu, który objął odnowienie elewacji oraz dachu ministerstwo kultury przyznało dofinansowanie w wysokości 600 tysięcy złotych.
 
Jednak zabytkowy budynek Collegium Gostomianum to nie jedyny obiekt, który potrzebuje remontu.
 
- W Sandomierzu podobnie jak w całym powiecie sandomierskim jest wiele zabytków i wspaniałych obiektów, które należy wspierać i robię to na każdym kroku - oznajmiła poseł Agata Wojtyszek.
 
Poseł Prawa i Sprawiedliwości Agata Wojtyszek dziś odwiedziła również Sanktuarium Maryjne w Sulisławicach, aby również tam porozmawiać na temat pozyskania pieniędzy na remont otoczenia tej świątyni.
 
Zachęcamy do zapoznania się z całym zapisem konferencji.
Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe