34-letni dr Mikołaj Getka-Kenig nowym dyrektorem Muzeum Okręgowego w Sandomierzu!

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Wiemy już kto został nowym dyrektorem Muzeum Okręgowego w Sandomierzu. Dziś komisja konkursowa przesłuchała pięciu kandydatów na to stanowisko. Najlepszy okazał się 34- letni dr Mikołaj Getka-Kenig, pracownik Instytutu Historii Polskiej Akademii Nauk.
Nowy dyrektor sandomierskiego muzeum jest absolwentem historii na Uniwersytecie Warszawskim i historii sztuki w Courtauld Institute of Art, University of London. Na fotelu dyrektora dr Mikołaj Getka-Kenig zastąpi Iwonę Łukawską, która pełniła obowiązki dyrektora po rezygnacji z tego stanowiska dr Dominika Kacpra Płazy.
 
- Bardzo cieszę się, że przedstawiona dzisiaj przeze mnie oferta spotkała się z najwyższą oceną komisji konkursowej. Chciałbym, aby Muzeum Okręgowe w Sandomierzu aktywnie zaangażowało się w starania miasta o wpisanie na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Aby było nie tylko głównym merytorycznym zapleczem tych starań, ale również, aby w swojej narracji wystawowej, która siłą rzeczy będzie musiała ulec znacznym zmianom. Chciałbym, aby muzeum mogło tłumaczyć i uzasadniać ambicje Sandomierza, jako kandydata na listę światowego dziedzictwa – mówił po wyborze na stanowisko dyrektora dr Mikołaj Getka-Kenig.
Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Czy nowy dyrektor jest szansą na większy rozwój Muzeum Okręgowego w Sandomierzu?

Zdjęcia (1)


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Paweł
Paweł 28.04.2021, 23:33
Poprzedni też był młody i dobrze wykształcony ....
Pan Getka-Kenig nie kierował żadną instytucją - tylko w Sandomierzu mógł zostać dyrektorem bez doświadczenia - to kolejny błąd wyborców. Trzech poprzednich dyrektorów nie dotrwało nawet do końca kadencji.
Agnieszka
Agnieszka 27.04.2021, 14:45
Gratuluję i życzę powodzenia
Sandomierz
Sandomierz 26.04.2021, 21:29
Coś wreszcie puściło, ruszyło. Wreszcie młody z dobrym wykształceniem, odpowiednim, mam nadzieję, że będzie kompetentny, przedsiębiorczy i pomysłowy, a kwalifikacje będę na również wysokim poziomie co wykształcenie.
Gratulacje

Pozostałe