Czerwone serca, które zachęcają do pomocy pojawiły się w Staszowie

Czerwone serca, które zachęcają do pomocy pojawiły się w Staszowie Fot. UMiG w Staszowie

Podziel się:

Oceń:

Wielkie czerwone serca na nakrętki pojawiły się w zakątkach Staszowa. Nakrętki można wrzucać do metalowych pojemników w Parku Miejskim im. Adama Bienia oraz na skrzyżowaniu ulic Adama Mickiewicza i Adama Mickiewicza i Konstytucji 3 Maja.
Czerwone serca wypełnione nakrętkami, które są symbolem niejednej akcji charytatywnej coraz częściej spotykamy w większości polskich miast. Ostatnio takie serca pojawiły się również w Staszowie. Do przyłączenia się do akcji zbiórki nakrętek zachęca mieszkańców burmistrz Staszowa, Leszek Kopeć, który jako pierwszy wrzucił do metalowego serca plastikowe nakrętki.
 
-Zachęcam wszystkich mieszkańców Staszowa i okolic do włączenia się w akcję zbierania plastikowych nakrętek. Każda nakrętka to kawałek włożonego serca na pomoc potrzebującym- mówi włodarz miasta Leszek Kopeć.
 
Jak czytamy na stronie staszowskiego magistratu metalowe serce, które stanęło na skrzyżowaniu ulic Adama Mickiewicza i Konstytucji 3 Maja, zostało zakupione przez Gminę Staszów, natomiast pojemnik przy parku został ufundowany przez Zakład Energetyki Cieplnej w Staszowie. W najbliższych planach metalowe serce pojawi się również przy staszowskim stadionie na ulicy Koszarowej.
 
Plastik z nakrętek to doskonały materiał na surowiec wtórny. Do specjalnie przygotowanych metalowych konstrukcji można wrzucać wszelkiego rodzaju plastikowe nakrętki. Warto pamiętać, żeby nie zapełniać pojemników innymi odpadami.
Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe