W Staszowie będzie remont ulicy Towarowej i Kościuszki! Drogowa inwestycja pochłonie ponad 9 milionów złotych

W Staszowie będzie remont ulicy Towarowej i Kościuszki! Drogowa inwestycja… Fot. UMiG w Staszowie

Podziel się:

Oceń:

W Staszowie szykują się kolejne milionowe inwestycje. Gmina na przebudowę dwóch ulic z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Lokalnych otrzymała 9 milionowe dofinansowanie. Tym razem przebudowana zostanie ulica Towarowa i Kościuszki.
Dlaczego remont tych dwóch staszowskich ulic jest tak ważny i potrzebny wyjaśnił Leszek Kopeć, burmistrz Staszowa.
 
- Ulica Kościuszki i Towarowa to jedyny spójny i zamknięty ciąg komunikacyjny dla obsługi zakładów usługowych, produkcyjnych i handlowych, które mamy na tym terenie- mówi Burmistrz Miasta i Gminy Staszów, Leszek Kopeć. -Zatrudnionych jest tutaj kilka tysięcy osób, dlatego ta przebudowa jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania i rozwoju całej gminy- dodaje włodarz. -Bardzo się cieszę, że tak długo wyczekiwana inwestycja w Staszowie w końcu dojdzie do skutku- podsumowuje burmistrz Leszek Kopeć.
 
Pierwszy odcinek prac obejmie przebudowę ulicy Kościuszki, łączącej się ze skrzyżowaniem z drogą relacji Chmielnik-Osiek. Długość przebudowanej jezdni wyniesie 168 metrów. Powstanie tam droga o szerokości 6 metrów. Przebudowa obejmie również zjazdy z kostki betonowej, budowę chodnika i jednostronnego pobocza gruntowego. Ponadto zostaną wybudowane zatoki postojowe i dwa bezpieczne przejścia dla pieszych z oznakowaniem aktywnym. Drugi odcinek to przebudowa ulicy Towarowej, z początkiem od skrzyżowania z ulicą Kościuszki. Tu długość przebudowanej drogi o szerokości 7 metrów będzie wynosić 787 metrów. Również w przypadku ulicy Towarowej powstaną zjazdy z kostki betonowej, prawie 800 metrów chodnika oraz zatoki postojowe. Ponadto pojawią się dwa przejścia dla pieszych z oznakowaniem aktywnym, w tym jedno podświetlone. W ramach przebudowy ulic nastąpi modernizacja oświetlenia ulicznego. Zostanie ono wymienione na ledowe, energooszczędne. Poddana modernizacji zostanie również kanalizacja deszczowa oraz wodno-kanalizacyjna.
 
Łączny koszt tej drogowej inwestycji szacuje się na 9 274 100,00 złotych. Kwota dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych opiewa na 5 313 850,00, natomiast wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Lokalnych na 3 960 250,00 złotych.

 

 

Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe