Firma z Tarnobrzega wyremontuje most na Wiśle w Sandomierzu za 68 milionów złotych

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Znamy wykonawcę remontu i rozbudowy starego mostu na Wiśle w Sandomierzu. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiła tarnobrzeska firma INTOP, która tą konkretną inwestycje wykona za ponad 68 milionów złotych.

Wyłoniona w przetargu firma ma wyremontować sandomierski most w systemie projektuj wybuduj, a wszystkie prace związane z przebudową mostu mają potrwać 34 miesiące. Na czym będą polegać prace na moście? Wykonawca będzie zmuszony w znacznej części dokonać rozbiórki istniejącego obiektu. Wzmocnione zostaną również podpory. Wybudowany most, będzie zbliżony wizualnie do obecnej konstrukcji.  

Poseł Marek Kwitek przypomniał, że już w 2012 roku została przygotowana odpowiednia dokumentacja do zrealizowania tej ważnej inwestycji, jednak nie udało jej się doprowadzić do skutku. Teraz jak mówi procedury są już na finiszu. 

Inwestycja znacznie usprawni ruch w tej części miasta, którą na dobę przejeżdża 21 tysięcy pojazdów. Jednak żeby usprawnić dotychczasowy ruch potrzebny jest kolejny etap inwestycji związaną z budową ulicy Lwowskiej bis. 

Zadaniem wykonawcy będzie także przebudowa i budowa sieci infrastruktury podziemnej i nadziemnej. Po zakończeniu inwestycji ruch odbywać się będzie dwoma mostami.
Marcin Piwnik starosta sandomierski podkreślił natomiast, że inwestycja na moście była bardzo długo wyczekiwana i stanowi duży krok w stronę rozwoju nie tylko powiatu, ale również całego województwa świętokrzyskiego.

Stary most na Wiśle w Sandomierzu z ruchu ze względu na zły stan techniczny zostawał całkowicie wyłączony w 2013 roku. 

 

Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe