"Mostostal" wybuduje obwodnicę Opatowa. Będzie kosztować 404 miliony złotych

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wyłoniła najtańszą ofertę w przetargu na zaprojektowanie i wybudowanie obwodnicy Opatowa. Złożyło ją konsorcjum firm Mostostal Warszawa i Acciona Construccion. Od wielu lat obwodnica jest wyczekiwaną inwestycją przez lokalną społeczność.

Zaprojektowaniem i wybudowaniem obwodnicy Opatowa interesowało się siedmiu wykonawców. Oferty wahały się od około 403 do 487 milionów złotych. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad na realizację inwestycji przeznaczyła około 601 milionów złotych.

Prace wyceniono na 403 miliony 700 tysięcy złotych. Inni oferenci mają czas na złożenie odwołań i protestów. Po tym czasie będzie można podpisać ostateczną umowę.

Obwodnica Opatowa o długości około 12 kilometrów będzie realizowana w systemie „Projektuj i buduj”, w ramach rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023.

Przez Opatów przebiegają dwie ważne trasy krajowe o dużym natężeniu ruchu – droga nr 74 i 9. W godzinach szczytu Opatów jest zakorkowany. W ciągu doby przez miasto przejeżdża kilkanaście tysięcy pojazdów, głównie 40-tonowe ciężarówki z kamieniem.

Obwodnica Opatowa uwolni miasto od ruchu tranzytowego. Ponadto obwodnica będzie stanowiła ważny odcinek planowanej drogi ekspresowej S74, która w przyszłości połączy województwa łódzkie, świętokrzyskie i podkarpackie.

Konferencja prasowa starosty opatowskiego Tomasza Stańka z udziałem poseł Agaty Wojtyszek:

Telewizja STV.PL | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe