Z KRAJU: Otwarte salony kosmetyczne i fryzjerskie. Wraca nauka hybrydowa

Z KRAJU: Otwarte salony kosmetyczne i fryzjerskie. Wraca nauka hybrydowa Fot. KPRM

Podziel się:

Oceń:

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia, Adam Niedzielski poinformował o zmianach w dotychczasowych obostrzeniach, jakie mają nastąpić od 26 kwietnia. Od tego czasu czeka nas rejonizacja obowiązujących obostrzeń i ich lekkie luzowanie.
Pierwszą zmianą jaka nastąpi jest powrót dzieci z klas 1-3 do nauki hybrydowej, ale tylko w tych województwach, gdzie spada liczba zakażeń. Do takiej formy nauki powrócą dzieci w 11 województwach: mazowieckim, pomorskim, zachodnio-pomorskim, kujawsko-pomorski, świętokrzyskim, lubuskim, lubelskim, warmińsko-mazurskim, podkarpackim, podlaskim i małopolskim.
 
W pozostałych województwach: śląskim, dolnośląskim, opolskim, łódzkim i wielkopolskim nauka nadal będzie się odbywać w trybie zdalnym. Od poniedziałku, 26 kwietnia również w wspomnianych wcześniej 11 województwach przywrócone zostanie funkcjonowanie salonów urody, fryzjerów i zakładów kosmetycznych.
 
Jak zapowiedział minister Niedzielski po weekendzie majowym prawdopodobnie zostaną otworzone instytucje kultury, natomiast w przyszłym tygodniu rząd ogłosi szczegółowy plan otwarcia branż gospodarki m.in. hotelarskiej i gastronomicznej. Za tydzień dowiemy się również o tym, czy zmienią się zasady związane z obowiązkiem noszenia maseczek na świeżym powietrzu.
 
- Rozmawiamy na temat zniesienia obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Głównym kryterium jest częstotliwość zakażeń. W perspektywie tygodnia odniesiemy się do tego zagadnienia – mówił dziś Adam Niedzielski.
Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe