WFOŚiGW wspiera druhów! Ruszył nabór do programu "Mały Strażak"

WFOŚiGW wspiera druhów! Ruszył nabór do programu "Mały Strażak" Fot. WFOŚiGW

Podziel się:

Oceń:

Jednostki OSP mogą postarać się o środki na zakup wyposażenia. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach od wczoraj zaczął przyjmować wnioski druhów do ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych „Mały Strażak.
Beneficjenci tego programu mają szansę otrzymać od 5 do 10 tysięcy złotych wsparcia. Termin składania dokumentów potrwa do 14 maja lub do wyczerpania puli. Do świętokrzyskich Ochotniczych Straży Pożarnych ma trafić w sumie 1 700 000 złotych. Jak zaznacza poseł PiS Agata Wojtyszek, cały czas wzrastają środki finansowe dla OSP.
 
W 2020 roku do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w województwie świętokrzyskim z WFOŚiGW w Kielcach trafiło ponad 10 mln 600 tysięcy złotych. W ramach tych środków zawarto 348 umów na ponad 2 mln złotych na realizację programu „Mały strażak". Zakupiono również 21 wozów strażackich i średni samochód ratownictwa wodnego. Natomiast również z tej puli 600 tysięcy złotych przeznaczono na wsparcie działania OSP w zakresie ochrony środowiska. W tym roku kwota dotacji dla OSP została zwiększona o 10 tysięcy złotych. W 2021 do świętokrzyskich Ochotniczych Straży Pożarnych ma trafić w sumie 1 700 000 złotych.
 
Szczegóły dotyczące program finansowania służb ratowniczych znajdują się na stronie wfos.com.pl.
Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe