PROGRAM.STUDIO: Mateusz Zygmunt: Miód akacjowy z Łążka to ceniony produkt. Jest na liście produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Pszczoła miodna przetrwała zimę w średniej kondycji lecz nieobliczalne warunki pogodowe wiosny mogą powodować konieczność ich dokarmiania. Dlatego czujność pszczelarza nie może być uśpiona.

Wśród wielu zagrożeń dla pszczół i gospodarki pasiecznej coraz większym staje się wandalizm niszczenia uli, szczególnie wywożonych sezonowo na pożytki.


Okolice pasieki w Łążku porastają okazałe akacje, które zdominowały wiele innych gatunków. Uzysk miodu nektarowego z akacji uzależniony jest od warunków pogodowych w okresie kwitnienia danego sezonu. Mieliśmy takie sezony w których miodu akacjowego w zasadzie nie udało nie pozyskać. 


Miód akacjowy z Łążka zawiera wiele substancji biologicznie czynnych przez co z pewnością zaliczyć możemy go do żywności funkcjonalnej. Domniema się, że siarkonośne podłoże na którym doskonale czuje się akacja, wpływa na zwiększoną zawartość siarki w tym miodzie, co może być szczególnie cenne w zaopatrzeniu organizmu człowieka w ten deficytowy pierwiastek.
Dlatego pozostaje życzyć pszczelarzom długiego kwitnienia roślin miododajnych, przy słonecznej pogodzie.   

 

Telewizja STV.PL | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe