Dwie inwestycje łącznie za 13 milionów na termomodernizacje przygotowane. Czekają na dofinansowanie

  • 15.04.2021, 11:38 (aktualizacja 15.04.2021, 12:06)
  • Michał Leszczyński | [email protected]
Dwie inwestycje łącznie za 13 milionów na termomodernizacje przygotowane.… Telewizja stv.pl Szpital świętego Leona w Opatowie

Podziel się:

Oceń:

Zabezpieczenie wkładu własnego na dwie bardzo istotne inwestycje, dotyczące termomodernizacji budynku szpitala, tak zwanego łącznika, dawnej pralni, kotłowni oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej numer 1 przy ulicy Słowackiego w Opatowie było najważniejszym punktem czwartkowej nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Opatowskiego.

Obecnie, wnioski złożone do Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach na dofinansowanie z pieniędzy unijnych dwóch przedsięwzięć, przechodzą kontrolę merytoryczną. Na tym etapie wymagane jest zabezpieczenie wkładu własnego do projektu.

- Ponadto musimy przedłożyć pozwolenia na budowę oraz złożyć kompletną dokumentację budowlaną – mówiła na sesji Małgorzata Jalowska, wicestarosta opatowski.

Chodzi o termomodernizację budynku głównego szpitala wraz z łącznikiem. Inwestycja opiewa na kwotę 8 760 472 złotych, z czego wkład własny powiatu stanowi 1 314 078 złotych. Oprócz wymiany okien, drzwi, ocieplenia elewacji zewnętrznej (wraz z poprawieniem jej estetyki), największym celem inwestycyjnym jest budowa systemu nowoczesnej wentylacji, zabezpieczającej pacjentów przez bakteriami i wirusami.

Druga inwestycja, to przeprowadzenie termomodernizacji w budynkach: po byłej pralni (z końcem roku będzie tam Środowiskowy Dom Samopomocy), kotłownia, laboratorium i Warsztatu Terapii Zajęciowej numer 1 przy ulicy Słowackiego w Opatowie. Wymieniona zostanie stolarka okienna, drzwiowa, instalacje elektryczne. Koszt inwestycji to 4 608 706 złotych. Wkład własny powiatu 691 306 złotych.

Jak podkreślała na sesji wicestarosta, w celu spełnienia wszystkich wymagań w regulaminie konkursu, najpierw należało sporządzić dokumentację, której łączny koszt wyniósł 548 tysięcy złotych. Złożone w październiku dwa wnioski przeszły pozytywną ocenę formalną i zakwalifikowały się do drugiego etapu, których ocena odbędzie się po 19 kwietnia.

Michał Leszczyński | [email protected]

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe