W powiecie opatowskim zorganizują dwa punkty szczepień masowych. Jeden mobilny

  • 15.04.2021, 09:23 (aktualizacja 15.04.2021, 15:22)
  • Michał Leszczyński | [email protected]
W powiecie opatowskim zorganizują dwa punkty szczepień masowych. Jeden… Powiat Opatowski // Starostwo Powiatowe Wnętrze karetki, której właścicielem jest Szpital świętego Leona w Opatowie.

Podziel się:

Oceń:

O rejestrację dwóch punktów szczepień powszechnych wystąpił powiat opatowski. Pierwszy punkt znalazłby się w Szpitalu świętego Leona w Opatowie. Drugi, to mobilny punkt szczepień na bazie ambulansu.

- Podjęliśmy decyzje o mobilnym punkcie, aby dotrzeć do państwa miejscowości, wiosek i sołectw w całym powiecie – podkreśla Tomasz Staniek, starosta opatowski.

W planach jest szczepienie do czterystu osób dziennie, co daje około dwóch tysięcy osób tygodniowo.

Wstępne założenie jest takie, że ambulans zaparkuje przy urzędzie gminy, ośrodku zdrowia lub przy remizie strażackiej, w miejscu ogólnodostępnym. Wcześniej osoby wyznaczone z każdej miejscowości sporządzą listy chętnych. Szczepienia będą odbywać się we wnętrzu karetki.

- To udogodnienie szczególnie dla osób starszych i mniej mobilnych – mówi starosta opatowski.

Obecnie, przy współpracy z władzami szpitala, w powiecie opatowskim trwa planowanie przedsięwzięcia. Trzeba zapewnić sprzęt do transportu szczepionek i sprzęt elektroniczny niezbędny w procesie dokumentacyjnym. Potrzebni są też koordynatorzy.

Akcja zakłada zaszczepienie chętnych i zakwalifikowanych osób pierwszą dawką do końca sierpnia 2021 roku. Rejestracja odbywa się przez Internetowe Konto Pacjenta lub pod numerem infolinii 989. Można też wysłać sms pod specjalny numer.

Według starosty, dla mieszkańców przygotowywane są dokładne informacje. Uszczegółowione, zostaną dostarczone do domów. Początek akcji zaplanowano na 25 kwietnia.

Michał Leszczyński | [email protected]

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe