Kosmetologia i wizaż u "Skłodowskiej" w Ożarowie. Młodzież kształci się na atrakcyjnym kierunku

  • 15.04.2021, 07:58 (aktualizacja 15.04.2021, 08:03)
  • Michał Leszczyński | [email protected]
Kosmetologia i wizaż u "Skłodowskiej" w Ożarowie. Młodzież kształci się… ZS Ożarów

Podziel się:

Oceń:

Wprowadzenie innowacji pedagogicznej w Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół imienia Marii Skłodowskiej - Curie w Ożarowie, było odpowiedzią na duże zainteresowanie młodzieży zagadnieniami związanymi z kosmetologią i wizażem.

Kierunek ten  umożliwia rozwijanie pasji i zainteresowań uczniów oraz przygotuje do zdobycia zawodu kosmetyczki, wizażystki lub przedstawiciela handlowego firm kosmetycznych oraz do kontynuowania nauki na pokrewnych kierunkach  w wyższych uczelniach .

Główne zadania, jakie realizuje szkoła, to przybliżenie uczniom charakteru pracy w gabinetach kosmetycznych, jak również uzyskanie wiedzy i umiejętności pozwalających w przyszłości na prowadzenie własnej działalności w zakresie kosmetyki, pielęgnacji zdrowia i urody.

Uczniowie, którzy zdobędą zakładane umiejętności i wiedzę, będą mogli świadomie wybierać kierunki studiów lub inne formy doskonalenia zawodowego.

Celem odbywających się zajęć, jest przekazanie wiedzy na temat sposobów pielęgnacji skóry, włosów i paznokci oraz kreowania własnego wizerunku. Uczestnicy  tej innowacji pedagogicznej zdobywają również umiejętności wykonywania różnych zabiegów upiększających i przeciwstarzeniowych, poznają domowe metody przygotowywania kosmetyków, jak również sposoby wykonywania profesjonalnego makijażu.

Dzięki zajęciom uczniowie z klasy biologiczno-chemicznej poszerzają swoją wiedzę i o wiele łatwiej podejmują decyzję związaną z wyborem atrakcyjnej ścieżki zawodowej.

 

Michał Leszczyński | [email protected]

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe