Szósty w województwie - jedyny w Sandomierzu. Zakład Aktywności Zawodowej oficjalnie otwarty

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Na ten dzień podopieczni sandomierskiej Caritas czekali kilka miesięcy. Dziś po długim oczekiwaniu nareszcie przyszedł czas na oficjalne otwarcie Zakładu Aktywności Zawodowej, którego inicjatorem i założycielem jest Caritas Diecezji Sandomierskiej.

Sandomierski ZAZ to szósta tego typu instytucja jaka w ostatnim czasie została utworzona na terenie województwa świętokrzyskiego. Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego, Renata Janik podkreśliła podczas dzisiejszej uroczystości, że takie placówki są doskonałym miejscem do rehabilitacji zawodowej i społecznej osób z niepełnosprawnością. Kolejny ZAZ w województwie ma powstać w najbliższym czasie w Chmielniku. 


W Zakładzie Aktywności Zawodowej swoje zawodowe miejsce znalazło do tej pory 19 osób ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, jednak zgodnie z zapewnieniem kierownika tej  placówki Magdaleny Król – Judy planowane jest zatrudnienie kolejnych 11 osób. 


W dzisiejszej uroczystości otwarcia i poświęcenia placówki uczestniczył również biskup Krzysztof Nitkiewicz, który podkreślił, że działalność Zakładu Aktywności Zawodowej zwraca uwagę na potrzeby osób niepełnosprawnych. 


Za utworzenie kolejnej placówki z myślą o osobach niepełnosprawnych, które często są wykluczone społecznie oraz zawodowo podziękowała dr Mariola Latawiec, której syn znalazł tutaj zawodową przystań.


O tym, że działalność utworzonego niedawno Zakładu Aktywności Zawodowej w Sandomierzu daje wiele pozytywnych rezultatów, uczy współpracy, wzajemnego szacunku oraz pomocy mówią przed naszą kamerą jego pracownicy.


Zakład Aktywności Zawodowej działa w oparciu o dwa piony – gastronomiczny i gospodarczy. W najbliższych planach jest również uruchomienie wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego oraz otworzenie pralni chemicznej. Obecnie podopieczni ZAZ mają okazję uczestniczyć również w zajęciach pracowni rehabilitacji i pracowni rękodzieła. 


 ZAZ przy ulicy Trześniowskiej w Sandomierzu został uruchomiony pod koniec grudnia 2020 roku. Na jego tegoroczną działalność z budżetu województwa świętokrzyskiego oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zostało przeznaczone łącznie 800 tysięcy złotych. 

 

Telewizja STV.PL | [email protected]

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Soczewa
Soczewa 15.04.2021, 09:04
Te stoły zastawione to rozumiem w duchu reżimu sanitarnego?
Co to ma byc?!
Co to ma byc?! 15.04.2021, 08:34
Wesela zakazane a kasta sie bawi!!!!
Someone
Someone 14.04.2021, 23:11
Klechów to nikt nie łapie bo strach. Przecież mają większą władze od jaśnie Jarka.

Pozostałe